Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Консультації
Запит від Відділ освіти Новомиргородської РДА
Тема: Відміна торгів або визнання їх такими, що не відбулись
Суть питання: Доброго дня.
Два рази було оголошено торги (перший раз торги не відбулись, т.я. для участі подало менше двох осіб), другий раз торги відбулись, визначено переможця, але в період подачі оскарження переможця та повідомлення про намір укласти договір, переможець не надав протягом 5 днів документів, визначених в ст.17. Наступні учасники не відповідають вимогам тендерної документації. В такому випадку по кожному учаснику робити протоколи про відхилення, і вже потім скасовувати торги, чи одним протоколом відхиляти всіх учасників і скасовувати торги?
Відповідь на запит 340/2020

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Відповідно до частини третьої статті 32 Закону у разі відмови переможця торгів від підписання договору про закупівлю відповідно до вимог тендерної документації або неукладення договору про закупівлю з вини учасника у строк, визначений цим Законом, або ненадання переможцем документів, що підтверджують відсутність підстав, передбачених статтею 17 цього Закону, замовник відхиляє тендерну пропозицію такого учасника та визначає переможця серед тих учасників, строк дії тендерної пропозиції яких ще не минув.

Підстави для відхилення встановлені у статті 30 Закону. Cвоєю чергою, інформація про відхилення тендерної пропозиції протягом одного дня з дня прийняття рішення оприлюднюється в електронній системі закупівель та автоматично надсилається учаснику/переможцю, тендерна пропозиція якого відхилена через електронну систему закупівель (частина друга статті 30 Закону).

Згідно з частиною третьою статті 31 Закону повідомлення про відміну торгів або визнання їх такими, що не відбулися, оприлюднюється в електронній системі закупівель замовником протягом одного дня з дня прийняття замовником відповідного рішення та автоматично надсилається усім учасникам електронною системою закупівель.

Відповідно до частини четвертої статті 11 Закону рішення тендерного комітету або уповноваженої особи оформлюється протоколом. У рішенні відображаються результати поіменного голосування членів комітету, присутніх на засіданні тендерного комітету, з кожного питання.

Таким чином, замовник самостійно приймає рішення щодо складання одного протоколу або декількох.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Відміна торгів
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство розвитку економіки,
торгівлі та сільського господарства України
01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2