Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню
Консультації з питань публічних закупівель
Запит від АТ "Укртранснафта"
Тема: Інше
Тема розширена: закупівля у афілійованого підприємства
Суть питання: Доброго дня!

(звертається Замовник, який провадить діяльність в окремих сферах господарювання)

Шановні колеги, потребуємо роз’яснення щодо можливості Замовнику, [який провадить діяльність в окремих сферах господарювання далі – Замовник (враховуючи положення пункту першого, частини четвертої, статті 2 Закону № 922-VIII від 25.12.2015 далі - Закон)] здійснити закупівлю робіт або послуг для забезпечення діяльності в окремій сфері господарювання Замовника (відповідно до визначення – Закону), у його афілійованого підприємства з можливістю залучення останнім субпідрядних організацій.

Заздалегідь вдячні за відповідь!
Відповідь на запит 1052/2019

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Сфера застосування Закону визначена статтею 2 Закону.

Поряд з цим відповідно до пункту 1 частини четвертої статті 2 Закону дія Закону для замовників, які провадять діяльність в окремих сферах господарювання, додатково не поширюється на випадки, якщо предметом закупівлі є, зокрема товари, роботи і послуги, що безпосередньо виробляються, виконуються, надаються виключно для забезпечення діяльності в окремих сферах господарювання їх афілійованими підприємствами.

У свою чергу, визначення поняття  "афілійовані підприємства" наведено у пункті другому частини першої статті 1 Закону.

Таким чином, норма пункту 1 частини четвертої статті 2 Закону застосовується замовником, який провадить діяльність в окремих сферах господарювання, саме у разі закупівлі товарів, робіт і послуг, що безпосередньо виробляються, виконуються, надаються їх афілійованими підприємствами виключно для забезпечення діяльності в окремих сферах господарювання.

При цьому перелік випадків, на які не поширюється дія Закону для замовників, які провадять діяльність в окремих сферах господарювання, визначений частинами третьою та четвертою статті 2 Закону, є вичерпний. В інших випадках замовник здійснює закупівлю, шляхом застосування однієї з процедур закупівель, передбачених статтею 12 Закону, керуючись при цьому вартісними межами, визначеними в частині першій статті 2 Закону.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Сфера застосування Закону
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2