Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню
Консультації з питань публічних закупівель
Запит від Товариство з обмеженою відповідальністю "Енерджі 365"
Тема: Відкриті торги
Тема розширена: Право підпису тендерної документації КЕП уповноваженою особою та підписання договору за результатами торгів керівником підприємства
Суть питання: Документи на участь у відкритих торгах подаються посадовою особою, яку уповноважено учасником представляти його інтереси під час проведення процедури закупівлі. Всі документи підписує уповноважена особа та накладає власний КЕП. До тендерної документації також додаються документи, що свідчать про право підпису тендерної пропозиції уповноваженою особою (наказ на призначення, довіреність). Договір за результатами відкритих торгів підписує керівник підприємства - ДИРЕКТОР.
Відповідно до ст.17 ЗУ "Про публічні закупівлі" для участі у відкритих торгах учасник надає відомості про те що:
" 3) службову (посадову) особу учасника процедури закупівлі, яку уповноважено учасником представляти його інтереси під час проведення процедури закупівлі, фізичну особу, яка є учасником, не було притягнуто згідно із законом до відповідальності за вчинення корупційного правопорушення або правопорушення, пов’язаного з корупцією;
6) службова (посадова) особа учасника процедури закупівлі, яка підписала тендерну пропозицію (або уповноважена на підписання договору в разі переговорної процедури закупівлі), не була засуджена за кримінальне правопорушення, вчинене з корисливих мотивів (зокрема, пов’язане з хабарництвом, шахрайством та відмиванням коштів), судимість з якої не знято або не погашено у встановленому законом порядку;
12) службова (посадова) особа учасника процедури закупівлі, яку уповноважено учасником представляти його інтереси під час проведення процедури закупівлі, фізичну особу, яка є учасником, не було притягнуто згідно із законом до відповідальності за вчинення правопорушення, пов’язаного з використанням дитячої праці чи будь-якими формами торгівлі людьми."

Після оголошення замовником переможця учасник торгів надає протягом 10 календарних днів документи по ст.17 та повинен надати оригінал довідки про несудимість з МВС про керівника підприємства та/або особу, що підписувала тендерну пропозицію (якщо підписував не керівник, а інша уповноважена на це особа).

1) Чи правомірне підписання договору за результатами торгів не уповноваженою особою учасника, яка підписала тендерну пропозицію, а директором підприємства?

2) На етапі подання тендерної пропозиції документів на участь у відкритих торгах по ст.17 ЗУ "Про публічні закупівлі" всім вимогам має відповідати лише службова (посадова) особа учасника процедури закупівлі, яку уповноважено учасником представляти його інтереси під час проведення процедури закупівлі? Чи на керівника підприємства (директора), який буде підписувати договір за результатами проведення відкритих торгів, учасник теж подає документи про відповідність вимогам по ст.17 ЗУ "Про публічні закупівлі"? Чи вказувати в довідці обох осіб, і уповноважену особу, яка підписала тендерну пропозицію і на керівника підприємства(директора), який підписує договір за результатами торгів?
3) Документи про право підпису договору керівником підприємства (директором) за результатами проведених торгів надаються на етапі подання тендерної пропозиції на участь у відкритих торгах чи протягом 10 календарних днів після визначення замовником переможця?

4) На кого учасник надає оригінал довідки про несудимість з МВС за результатами проведення відкритих торгів, протягом 10 календарних днів, після оголошення замовником переможця? На керівника підприємства (директора), який підписуватиме договір за результатами відкритих торгів? Чи на уповноважену особу учасника, яка підписала тендерну пропозицію учасника? Чи на обох?

5) Під час подання тендерної пропозиції учасником відкритих торгів хто має візувати (погоджуватися) з проектом договору про закупівлю? Безпосередньо керівник підприємства(директор), який буде підписувати договір за результатами проведення торгів? Чи проект договору може завізувати уповноважена особа, яка подає тендерну пропозицію на участь у відкритих торгах?
Відповідь на запит 533/2021

Шановний користувачу, повідомляємо, що відповідь на питання міститься у запиті 839/2017 за посиланням:

http://www.me.gov.ua/InfoRez/Details?id=792651a6-1d2e-49dc-87a2-3258fa744f08&lang=uk-UA

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Відкриті торги
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2