Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню
Консультації з питань публічних закупівель
Запит від Збройні Сили України (Державний науково-дослідний інститут випробувань і сертифікації ОВТ)
Тема: Інше
Тема розширена: Замовлення дослідно-конструкторської роботи за кордоном (за межами України)
Суть питання: Доброго дня.
Чи існує в державі визначений порядок (алгоритм, інструкція) замовлення дослідно-конструкторської роботи за кордоном в інтересах ЗС України, при чому це питання можуть стосуватися розробки (модернізації) зразків озброєння та військової техніки, так і іншою необхідної продукції та послуг. Хто виступає Замовником? Тендерна ця процедура? Хто укладає Договір (контракт) на виконання ДКР віл держави?
Які Міністерства погоджують цей процес, надають дозвіли та контролюють? Хто і перед ким звітує відносно цього питання?
Дякую.
Відповідь на запит 799/2023
Шановний користувачу!
Шановний користувачу!
Законом України “Про оборонні закупівлі” визначено головний орган у сфері планування оборонних закупівель, визначений Кабінетом Міністрів України, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну військово-промислову політику –  Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України.
Відповідно до Положення про Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України (далі – Мінстратегпром) затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 вересня 2020 р. № 819, основними завданнями Мінстратегпрому є участь у формуванні державної політики щодо провадження науково-дослідної, дослідно-конструкторської, виробничої, фінансової та іншої діяльності підприємств, установ та організацій, які належать до сфери управління Мінстратегпрому, функціонування державного фонду розвитку базових і критичних технологій, підтримки інновацій в оборонно-промисловому комплексі та в інших галузях промисловості.
Мінстратегпром відповідно до покладених на нього завдань розробляє разом з міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, Національною академією наук, галузевими науково-дослідними установами, підприємствами та організаціями, партнерами соціального діалогу державні цільові науково-технічні програми та інші стратегічні, програмно-планові документи у сфері оборонно-промислового комплексу і забезпечує їх реалізацію, зокрема:
 - виступає замовником науково-дослідних робіт та дослідно-конструкторських робіт у сфері стратегічних галузей промисловості, оборонно-промислового комплексу; здійснює в межах повноважень координацію наукових досліджень в інтересах національної безпеки і оборони;
 - формує на основі пропозицій державних замовників і затверджує показники фінансування найважливіших науково-дослідних, дослідно-конструкторських і технологічних робіт, пов’язаних із створенням сучасних зразків озброєння і військової техніки, затверджує плани-графіки виконання цих робіт і здійснює контроль за реалізацією зазначених планів-графіків;
 - розробляє, узгоджує та реалізує в межах повноважень державні цільові програми у сфері створення озброєння і військової техніки, програми щодо збереження і розвитку виробничих потужностей, дослідно-експериментальної бази, випробувальних стендів, полігонів, інших об’єктів, призначених для забезпечення розроблення, випробувань і виробництва озброєння і військової техніки, високотехнологічної продукції цивільного і подвійного призначення, виготовленої організаціями оборонно-промислового комплексу, а також програми реформування і розвитку оборонно-промислового комплексу, затверджує плани-графіки створення інтегрованих науково-виробничих структур.
Підсумовуючи зазначене рекомендуємо звернутися до Мінстратегпрому, як головного органу у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну промислову політику, державну військово-промислову політику, державну політику у сфері державного оборонного замовлення, у сфері оборонно-промислового комплексу, у літакобудівній галузі та забезпечує формування і реалізацію державної політики у сфері космічної діяльності.
Одночасно зазначаємо, що надана відповідь не встановлює норм права та носить виключно рекомендаційний та інформативний характер. 
Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Оборонні закупівлі
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2