Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню
Консультації з питань публічних закупівель
Запит від Сумська обласна державна адміністрація
Тема: Предмет закупівлі
Тема розширена: Послуги, закупівля яких становить державну таємницю відповідно до Закону України «Про державну таємницю»
Суть питання: Згідно з вимогами нормативної документації з технічного захисту інформації (далі – ТЗІ) апарату Сумської обласної державної адміністрації необхідно закупити послуги з розроблення, впровадження, атестації комплексу ТЗІ на п’ятьох об’єктах інформаційної діяльності (далі – ОІД), на яких озвучується інформація з обмеженим доступом на загальну суму 540,0 тис. грн.
Відповідно до пункту 1 частини 5 статті 3 Закону України «Про публічні закупівлі» дія цього закону не поширюється на випадки, якщо предметом закупівлі є послуги, закупівля яких становить державну таємницю відповідно до Закону України «Про державну таємницю».
В свою чергу, відповідно до Зводу відомостей, що становлять державну таємницю», затвердженого наказом СБУ від 23.12.2020 № 383 (далі – ЗВДТ), державною таємницею є:
відомості про методики спеціальних досліджень або інструментального контролю ефективності технічного захисту секретної інформації (пункт 4.11.7);
відомості про вимоги (рекомендації) щодо забезпечення технічного захисту секретної інформації (пункт 4.11.8);
відомості за окремими показниками про планування, організацію, запровадження заходів, фактичний стан, наявність недоліків в організації технічного захисту інформації, володіння якими дає змогу ініціювати витік секретної інформації, щодо окремого суб’єкта режимно-секретної діяльності або об’єкта інформаційної діяльності, інформаційної (автоматизованої), телекомунікаційної, інформаційно-комунікаційної системи, де циркулює секретна інформація зі ступенем секретності (пункт 4.11.9);
відомості за окремими показниками про зміст заходів, склад засобів, умови експлуатації комплексу технічного захисту (комплексної системи захисту) секретної інформації, що циркулює на конкретному об’єкті спеціального зв’язку (інформаційної діяльності) або обробляється в конкретній інформаційній (автоматизованій), телекомунікаційній чи інформаційно-телекомунікаційній системі зі ступенем секретності (пункт 4.11.10);
відомості за окремими показниками про організацію, результати перевірок ефективності технічного захисту секретної інформації, що циркулює на конкретному об’єкті інформаційної діяльності або в конкретній інформаційній (автоматизованій), телекомунікаційній чи інформаційно-телекомунікаційній системі зі ступенем секретності (пункт 4.11.11).
Відповідно до пункту 3 частини 2 статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» в тендерній документації, що підлягає оприлюдненню, замовник повинен вказати інформацію про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, у тому числі відповідну технічну специфікацію (у разі потреби – плани, креслення, малюнки чи опис предмета закупівлі).
Проте, у випадку з закупівлею послуг ТЗІ апаратом Сумської обласної державної адміністрації дотриматися вимог законодавства та оприлюднити крім кількості ОІД інші технічні характеристики предмета закупівлі неможливо, оскільки в них буде міститись інформація, яка відповідно до наведених пунктів ЗВДТ є державною таємницею (відомості про конфігурацію, розташування, площу та інші характеристики приміщення ОІД, спеціальне обладнання тощо).
Ураховуючи викладене, просимо надати роз’яснення щодо необхідності застосування вимог Закону України «Про публічні закупівлі» при закупівлі послуг з розроблення, впровадження, атестації комплексу ТЗІ на п’ятьох ОІД, на яких озвучується інформація з обмеженим доступом та типу процедури, за яким здійснювати закупівлю.
Відповідь на запит 543/2021

Шановний користувачу, повідомляємо, що відповідь на питання міститься у запиті №  1488/2020 за посиланням: 

https://www.me.gov.ua/InfoRez/Details?id=bb740c46-0611-4d99-9592-e1d0563bdec4&lang=uk-UA

Водночас звертаємо увагу, що у розділі Консультації з питань закупівель реалізована можливість пошуку інформації. У разі якщо аналогічне за змістом питання надходило до Інформаційного ресурсу, відповідь на нього розміщена у цьому розділі. У зв’язку з цим пропонуємо попередньо користуватися пошуком у зазначеному розділі.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Предмет закупівлі
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2