Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Меню
Консультації
Запит від Департамент патрульної поліції
Тема: Відкриті торги з публікацією англійською мовою
Тема розширена: Відкрита цінова пропозиція на етапі прекваліфікації
Суть питання: При проведенні Замовником відкритих торгів з публікацією на англійській мові (оголошення про проведення відкритих торгів UA-2021-03-16-013723-c), відповідно до вимог Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) виникала наступна ситуація.
Після закінчення терміну подання тендерних пропозицій, на етапі «прекваліфікації» одним з учасників подано документи згідно пункту 1 розділу III тендерної документації із зазначенням цін тендерної пропозиції, які доступні для публічного перегляду до аукціону. Стаття 31 Закону не містить в своєму переліку відповідної причини для відхилення тендерної пропозиції даного учасника. Однак учасник, показавши свою цінову пропозицію порушив законодавство, а саме абзац другий частини першої статті 28 Закон, що призвело до обставин які обмежують конкуренцію та порушень, які неможливо усунути.
У свою чергу, у зв’язку з тим, що не можливо усунути порушення, які виникли через виявлені порушення законодавства у сфері публічних закупівель, призводить до відміни тендеру відповідно пункту 2 частини 1 статті 32 Закону.
Прохання надати роз’яснення щодо алгоритму чи тлумачення законодавчого підходу з цього приводу.
Відповідь на запит 723/2021

Шановний користувачу, повідомляємо, що відповідь на питання міститься у запиті № 2562/2020 за посиланням: https://me.gov.ua/InfoRez/Details?id=bb383724-0506-473b-8781-bb315542d46d&lang=uk-UA

При цьому згідно з статтею  22 Закону України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон). тендерна документація може містити іншу інформацію, вимоги щодо наявності якої передбачені законодавством та яку замовник вважає за необхідне включити до тендерної документації.

Перелік підстав для відхилення тендерних пропозицій визначений статтею 31 Закону. Так, замовник відхиляє тендерну пропозицію із зазначенням аргументації в електронній системі закупівель у разі, якщо учасник процедури закупівлі: не відповідає встановленим абзацом першим частини третьої статті 22 цього Закону вимогам до учасника відповідно до законодавства.

Водночас рішення про відхилення  приймаються замовником самостійно.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Відкриті торги
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2