Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню
Консультації з питань публічних закупівель
Запит від Департамент капітального будівництва Донецької обласної державної адміністрації
Тема: Інше
Тема розширена: Застосування замовниками закупівель різних кодів за ДК до одного і того ж предемету закупівлі
Суть питання: Департамент у відповідності до визначення, наведеного у пп. 9 п. 1 ст. 1 Закону України "Про публічні закупівлі", є замовником.
Департамент спеціалізується переважно на закупівлях робот та супутніх послуг до них. В процесі здійснення закупівель авторського та технічного нагляду під час будівництва об'єктів архітектури департамент зіткнувся з тим фактом, що за даними з офіційного порталу оприлюднення інформації про публічні закупівлі України prozorro.gov.ua різні замовники щодо закупівель авторського та технічного нагляду визначають різні коди за державним класифікатором ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник», тобто відсутня стала практика застосування кодів за цим предметом закупівлі.
Відповідно до п. 2 Порядку здійснення авторського нагляду під час будівництва об'єкта архітектури, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 липня 2007 р. № 903 авторський нагляд передбачає контроль за відповідністю будівельно-монтажних робіт проекту та відповідно до п. 2 Порядку здійснення технічного нагляду під час будівництва об'єкта архітектури, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 липня 2007 р. № 903 технічний нагляд забезпечує замовник (забудовник) протягом усього періоду будівництва об'єкта з метою здійснення контролю за дотриманням проектних рішень та вимог державних стандартів, будівельних норм і правил, а також контролю за якістю та обсягами робіт, виконаних під час будівництва або зміни (зокрема шляхом знесення) такого об'єкта.
Наразі ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник» (Надалі – ЄЗС) містить наступні, близькі за назвою до предмету закупівлі визначення кодів закупівель авторського та технічного нагляду під час будівництва об'єктів архітектури, які використовують замовники:
a)71247000-1 Нагляд за будівельними роботами;
b)71520000-9 Послуги з нагляду за виконанням будівельних робіт.
Відповідно до сфери застосування ЄЗС він призначений замовникам державних закупівель для описування в повідомленнях про запрошення до участі в торгах (тендерах) предмета державних закупівель, а також вітчизняним товаровиробникам і надавачам послуг для пошуку тендерних пропозицій як у межах, так і поза межами України.
Також, згідно з національним вступом ЄЗС призначений для стандартизації опису в договорах (контрактах) предмета державних закупівель, забезпечування більшої прозорості процедур закупівель товарів, робіт і послуг за бюджетні кошти, створювання ефективного конкурентного середовища у сфері державних закупівель, а також підтримування участі вітчизняних суб’єктів господарювання у торгах за межами України.
Департамент уважно вивчив надані МЕРТУ консультаційні відповіді з питання застосування кодів за ДК щодо закупівель авторського та технічного нагляду, проте, не знайшов обґрунтованої відповіді який за ДК відповідає предмету цих закупівель.
Враховуючи, що до предмету закупівлі як авторського, так й технічного нагляду під час будівництва об'єкта архітектури замовниками застосовуються різні коди за ЄЗС, що може призвести до звуження кола учасників, а відтак й до зменшення конкуренції та, як наслідок, зниження ефективності використання бюджетних коштів, департамент просить надати роз'яснення щодо того, які з наведених кодів відповідають за суттю авторському та технічному нагляду.
Відповідь на запит 966/2018

Шановний користувачу,  повідомляємо, що відповідь на питання міститься в листі від 25.11.2016 № 3302-01/38216-06 "Щодо закупівлі робіт", розміщеному на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель за посиланням http://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?lang=uk-UA&id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&pageNumber=7&fCtx=inName&fSort=date&fSdir=desc

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Предмет закупівлі
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2