Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Консультації
Запит від ФОП
Тема: Тендерна документація
Суть питання: Доброго дня.
Склалася така ситуація. Я приймав участь в тендері на оренду будівлі нежитлового приміщення, яке було розміщено сільською радою в газеті. Подавши заявку, як єдиний претиндент я виграв цей тендер, однак у звязку із змінами в законодавство (як пояснили в сільській раді) вони не знають як діяти оскільки вони подавали тендер в газеті, а новим законом передбачено що потрібно на сайті прозоро. Наразі таке питання чи дійсний цей тендер та чи можу я вкладати договір на оренду та чи не виникнуть проблеми у звязку із вищевказаним.
Відповідь на запит 342/2020

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Сфера застосування Закону визначена статтею 2 Закону. Поряд з цим повідомляємо, що інформація щодо придбання, оренди землі, будівель, іншого нерухомого майна або майнових прав на землю, будівлі, інше нерухоме майно міститься в листі від 31.03.2017 № 3302-06/10639-06 “Щодо випадків, на які не поширюється дія Закону України “Про публічні закупівлі” розміщеному на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель, за посиланням http://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&lang=uk-UA&fNum=10639

Разом з тим частиною першою статті 1 Закону України “Про оренду державного та комунального майна” визначено поняття адміністратора електронної торгової системи та електронної торгової системи (ЕТС).

При цьому відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 10.05.2018 № 433 “Про затвердження Порядку відбору операторів електронних майданчиків для організації проведення електронних аукціонів з продажу об’єктів малої приватизації, авторизації електронних майданчиків та визначення адміністратора електронної торгової системи”  визначено державне підприємство “ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ”, що належить до сфери управління Мінекономіки, відповідальним за забезпечення функціонування електронної торгової системи - адміністратором електронної торгової системи.

Водночас оскільки Інформаційний ресурс Уповноваженого органу у сфері публічних закупівель направлений на поширення інформації щодо застосування законодавства про публічні закупівлі, та зважаючи на те, що питання, зазначене у запиті, не відноситься до компетенції Уповноваженого органу у сфері публічних закупівель, пропонуємо надіслати запит як електронне звернення через відповідний розділ офіційного веб-порталу Міністерства http://www.me.gov.ua/Documents/Detail?lang=uk-UA&id=6b55a2e1-13c3-432e-8472-ef17adee3e3e&title=PoriadokZvernenniaGromadian або http://www.me.gov.ua/Feedback/SendMessage?lang=uk-UA для подальшого його направлення до відповідного структурного підрозділу Міністерства, в компетенції якого знаходиться вказане питання.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Сфера застосування Закону
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство розвитку економіки,
торгівлі та сільського господарства України
01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2