Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Меню
Консультації
Запит від Товариство з обмеженою відповідальністю "НК Преміум"
Тема: Відкриті торги
Тема розширена: Уповноважена особа учасника на представництво інтересів під час проведення процедури закупівлі
Суть питання: Просимо надати роз'яснення з питання подання документів учасником відповідно до вимог пункту 3 частини першої статті 17 ЗУ «Про публічні закупівлі» та тендерної документації замовника.
Учасником, відповідно до вимог тендерної документації, надано довідку у довільній формі на уповноважену особу представляти інтереси під час проведення процедури закупівля (є довіреність, яка підписана керівником товариства, але якою не встановлено право уповноваженої особи на підписання договору за результатами торгів) щодо не притягнення згідно із законом до відповідальності за вчинення у сфері закупівель корупційного правопорушення. При цьому, на керівника підприємства така довідка не надана. Замовник вважає, що директор товариства, як керівник теж є службовою (посадовою) особою Учасника, яка уповноважена представляти інтереси учасника під час проведення процедури закупівлі (підписувати договір) і у складі тендерної пропозиції також повинна бути відповідна довідка на директора. У зв’язку з цим, Замовник відхилив пропозицію учасника. Чи правомірні дії замовника?
Дякую за відповідь.
Відповідь на запит 556/2017

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Згідно з пунктом другим частини другої статті 22 Закону тендерна документація повинна містити зокрема вимоги, встановлені статтею 17 Закону, та інформацію про спосіб підтвердження відповідності учасників установленим  вимогам згідно із законодавством.

Разом з тим кожна фізична/юридична особа має право звернення за роз’ясненням щодо положень тендерної документації, виходячи зі змісту частини першої статті 23 Закону.

Водночас, зазначаємо, що на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель за посиланнями http://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?lang=uk-UA&id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&pageNumber=1&fCtx=inName&fSort=date&fSdir=desc та http://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?lang=uk-UA&id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&pageNumber=2&fCtx=inName&fSort=date&fSdir=desc розміщені листи від 24.04.2017 № 3304-06/13652-06 "Щодо застосування статей 17, 32 Закону", від 17.02.2017 № 3302-06/5397-06 "Щодо інформації про перелік відкритих єдиних державних реєстрів, доступ до яких є вільним" та від 07.02.2017 № 3302-06/3812-06 "Щодо розробки тендерної документації".

Крім того, питання оскарження закупівель розглянуто в листі від 02.08.2016 № 3302-06/24156-06 “Щодо оскарження, здійснення контролю та моніторингу закупівель” розміщеному на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель за посиланням http://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?lang=uk-UA&id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&pageNumber=6&fCtx=inName&fSort=date&fSdir=desc.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Відхилення тендерних пропозицій Відмова в участі у процедурі закупівлі відповідно до статті 17 Закону
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2