Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню
Консультації з питань публічних закупівель
Запит від ф/о Чуйко Леся Павлівна
Тема: Тендерна документація
Тема розширена: У якому розділі тендерної документації зазначаються вимоги до змісту тендерної пропозиції учасника?
Суть питання: Замовник у розділі ТД (тендерної документації) "Інструкція з підготовки тендерної пропозиції" не вказав необхідність подання будь-якого документа, що підтверджує відсутність санкцій до учасника закупівлі передбачених Законом України "Про санкції" та відповідними Указами Президента та рішеннями РНБО.

Проте, замовником у розділі ТД "Оцінка тендерних пропозицій" зазначена одна з умов відхилення пропозиції в наступному формулюванні: "Тендерна пропозиція відхиляється замовником у разі, якщо до учасника застосовуються санкції в розумінні Закону України «Про санкції» і чинні на дату кінцевого строку подання тендерних пропозицій Укази Президента України та рішення РНБО України щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій). Інформація підтверджується листом або довідкою в довільній формі."

В цьому пункті замовник не вказав яка установа чи організація має видавати інформацію чи довідку в довільній формі.

Чи вважатиметься не подання учасником у складі тендерної пропозиції довідки про відсутність застосування санкцій як невідповідність тендерної пропозиції умовам тендерної документації, та підставою для відхилення пропозиції?

Відповідь на запит 930/2019

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Водночас повідомляємо, що на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель, за посиланнями  http://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&lang=uk-UA&fNum=3304-06%2F41825-06 та http://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&lang=uk-UA&fNum=3304-04%2F15309-06 розміщено листи від 16.11.2017 № 3304-06/41825-06 “Щодо надання узагальнених рекомендацій для складання тендерної документації” та від 10.04.2019 № 3304-04/15309-06 “Щодо застосування санкцій”.

При цьому узагальнені рекомендації для складання тендерної документації доступні на інформаційному ресурсі infobox.prozorro.org за посиланням https://infobox.prozorro.org/news-mert/shchodo-nadannya-uzagalnenih-rekomendaciy-dlya-skladannya-tendernoji-dokumentaciji

Поряд з цим підстави для відхилення тендерних пропозицій, перелік яких є вичерпним, зазначені у статті 30 Закону. Відповідно до пункту 4 частини першої статті 30 Закону замовник відхиляє тендерну пропозицію в разі якщо тендерна пропозиція не відповідає умовам тендерної документації.

Разом з тим, з частиною першою статті 23 Закону України "Про публічні закупівлі" (далі - Закон) передбачено, що фізична/юридична особа має право не пізніше ніж за 10 днів до закінчення строку подання тендерної пропозиції звернутися через електронну систему закупівель до замовника за роз’ясненнями щодо тендерної документації та/або звернутися до замовника з вимогою щодо усунення порушення під час проведення процедури закупівлі.

Усі звернення за роз'ясненнями та звернення щодо усунення порушення автоматично оприлюднюються в електронній системі закупівель без ідентифікації особи, яка звернулася до замовника. Замовник повинен протягом трьох робочих днів з дня їх оприлюднення надати роз'яснення на звернення та оприлюднити його на веб-порталі Уповноваженого органу відповідно до статті 10 цього Закону.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Тендерна документація
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2