Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Меню
Консультації
Запит від ТОВ Подільські будови
Тема: Відкриті торги
Тема розширена: Залучення субпідрядника/співвиконавця в обсязі 20%
Суть питання: Учасник в складі пропозиції надає довідку про залучення субпідрядника в обсязі рівно 20% від вартості тендерної пропозиції.
Питання 1) Чи потрібно замовнику перевіряти субпідрядника/співвиконавця відповідно до Статті 17. Підстави для відмови в участі у процедурі закупівлі. а саме:"У разі якщо учасник процедури закупівлі має намір залучити спроможності інших суб’єктів господарювання як субпідрядників/співвиконавців в обсязі не менше ніж 20 відсотків від вартості договору про закупівлю у випадку закупівлі робіт або послуг для підтвердження його відповідності кваліфікаційним критеріям відповідно до частини третьої статті 16 цього Закону, замовник перевіряє таких суб’єктів господарювання на відсутність підстав, визначених у частині першій цієї статті."
Питання 2. Як що так то яким чином це зробити на практиці в разі якщо учасником подана тільки інформаційна довідка про залучення такого субпідрядника"?
Відповідь на запит 2002/2020

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (в редакції Закону № 114-IX від 19.09.2019) (далі – Закон) визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.

Відповідно до частини сьомої статті 17 Закону у разі якщо учасник процедури закупівлі має намір залучити спроможності інших суб’єктів господарювання як субпідрядників/співвиконавців в обсязі не менше ніж 20 відсотків від вартості договору про закупівлю у випадку закупівлі робіт або послуг для підтвердження його відповідності кваліфікаційним критеріям відповідно до частини третьої статті 16 цього Закону, замовник перевіряє таких суб’єктів господарювання на відсутність підстав, визначених у частині першій цієї статті.

Отже, замовник встановлює вимоги щодо частини першої статті 17 Закону  для кожного суб’єкта господарювання, які залучаються як субпідрядники/співвиконавці, у разі якщо такий обсяг становить 20 та більше відсотків від вартості договору про закупівлю у випадку закупівлі робіт або послуг.

Водночас відповідь на питання щодо інформації про субпідрядників/співвиконавців міститься в листі від 03.06.2020 № 3304-04/34835-06 “Щодо застосування статті 17 Закону”, розміщеному на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель за посиланням: https://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&lang=uk-UA&fNum=3304-04%2F34835-06

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2