Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню
Консультації з питань публічних закупівель
Запит від Одеське казенне экспериментальне протезно-ортопедичне підприємство
Тема: Інше
Суть питання:
Основним профілем діяльності Одеського казенного експериментального протезно-ортопедичного Підприємства є виконання функції із забезпечення осіб з інвалідністю індивідуальними засобами технічної реабілітації.
Відтак, Підприємство стикається з проблемою проведення відкритих торгів на закупівлю комплектуючих для виготовлення протезно-ортопедичних виробів за індивідуальними замовленнями осіб з інвалідністю з наступних підстав.
По-перше, відповідно до статті 5 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю № 875-XII від 21.03.1991 р. порядок та умови визначення потреб у зв'язку з інвалідністю встановлюються на підставі висновку медико-соціальної експертизи та з врахуванням здібностей до професійної і побутової діяльності особи з інвалідністю. Види і обсяги необхідного соціального захисту особи з інвалідністю надаються у вигляді індивідуальної програми медичної, соціально-трудової реабілітації і адаптації. Індивідуальна програма реабілітації є обов'язковою для виконання державними органами, підприємствами (об'єднаннями), установами і організаціями. Така індивідуальна програма реабілітації включає в себе заходи, які передбачають відновлення, покращення, стабілізацію, координацію рухових дій, уміння користуватися протезами, ортезами та іншими технічними засобами реабілітації, що поліпшають самообслуговування, адаптацію особи з інвалідністю у суспільному житті. Тобто, Підприємство виробляє індивідуальні вироби на замовлення фізичних осіб з інвалідністю, які самостійно, за власним вибором звертаються до Підприємства через органи соціального захисту населення для виготовлення індивідуального технічного засобу реабілітації, який може мати індивідуальний розмір, функціональні особливості (надлегкий, для купання, зміцнений тощо), колір, що унеможливлює проведення Підприємством конкурентної процедури закупівлі (відкритих торгів) для таких закупівель, адже передбачити індивідуальну потребу особи з інвалідністю для планування відповідних закупівель комплектуючих до протезно-ортопедичних виробів неможливо.
По-друге, пунктом 33 Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні засоби реабілітації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2012 р. № 321 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 14 березня 2018 р. № 238) визначено, що строк виготовлення індивідуальних засобів реабілітації, а саме: протезів верхніх та нижніх кінцівок, ортезів шарнірних на верхні та нижні кінцівки, ортезів на хребет (з різних видів матеріалів, крім текстильних), корсетів та ортопедичного взуття становить до 20 робочих днів. При встановлених термінах для виготовлення індивідуальних засобів для реабілітації для Підприємства не є можливим застосування конкурентної процедури закупівлі (відкритих торгів) для таких закупівель, адже зазначена процедура займає значний період часу та має певні ризики щодо її неуспішного проведення (відсутня необхідна кількість учасників, учасник не відповідає кваліфікаційним критеріям тощо).
Підсумовуючи вищевикладене та той факт, що на обліку та обслуговуванні Підприємства знаходяться більше 30 тис. осіб з інвалідністю з індивідуальними замовленнями та власними потребами та те, що зазначена проблема має загальнодержавний рівень, оскільки Підприємства нашого профілю державного сектору також не мають змоги проводити відкриті торги, просимо надати роз’яснення з приводу того чи є Підприємство Замовником у розумінні Закону та яким чином Підприємству здійснити переговорну процедуру закупівлі з урахуванням індивідуальних потреб осіб з інвалідністю враховуючи нагальну потребу та неможливість проведення тендеру із-за обмежених термінів?

Відповідь на запит 704/2018

Шановний користувачу, повідомляємо, що відповідь на аналогічне звернення міститься за посиланням http://www.me.gov.ua/InfoRez/Details?id=1edc19f9-63ab-49ae-b076-aa376a237c8e&lang=uk-UA

Крім того на Інформаційному ресурсі розміщено листи від 12.05.2016 № 3302-06/13747-07 “Щодо здійснення закупівель замовниками, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання” та від 29.04.2016 № 3302-06/12875-06 "Щодо здійснення закупівель замовниками"за посиланням http://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?lang=uk-UA&id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&pageNumber=9&fCtx=inName&fSort=date&fSdir=desc

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2