Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Меню
Консультації
Запит від ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ВИРОБНИЧО-КОМЕРЦІЙНА КОМПАНІЯ "ЕЛЕКТРИФІКАТОР"
Тема: Допорогові закупівлі
Тема розширена: Обгрунтованість визнання переможцем спрощеної закупівлі
Суть питання: Доброго дня
Просимо надати відповідь на наступні запитання:
1. Чи правомірна вимога організатора спрощеної закупівлі UA-2021-08-02-001434-b згідно п. 5.2 оголошення? Якщо ні, то чи підлягає такий тендер відміні через неможивість усунути порушення законодавства?
2. Чи обгрунтовано визнаний переможцем учасник спрощеної закупівлі № UA-2021-08-02-001434-b- ФОП Понамарьов А.Ю., який не виконав вимог п. 5.2 Оголошення ?
Суть: пункт 5.2 "ОГОЛОШЕННЯ про проведення спрощеної закупівлі" передбачає: "У разі, якщо пропозиція надається учасником - неплатником ПДВ, для участі в електронному аукціоні такий учасник - неплатник ПДВ повинен привести свою пропозицію до рівних умов з іншими учасниками електронного аукціону - платниками ПДВ, а саме: пропозиція учасника - неплатника ПДВ повинна включати в себе як ціну пропозиції (без урахування ПДВ), так і вартість з ПДВ (20%). Під час реєстрації в електронній системі закупівель такий учасник повинен вказати вартість пропозиції з урахуванням ПДВ, і саме від цієї вартості робити ставки у процесі електронного аукціону."
Пропозиція учасника ФОП "ПОНОМАРЬОВ ЮРІЙ АНДРІЙОВИЧ" під час проведення закупівлі була подана без врахування ПДВ, і в процесі електронного аукціону данний учасник робить ставку саме від неї". Всупереч вимогам тендерної документації організатор торгів оголошує такого учасника переможцем торгів.
Додаємо цінову пропозицію зазначеного учасника та оголошення
Додаткові матеріали:
Відповідь на запит 1145/2021

Шановний користувачу, повідомляємо, що відповідь на питання міститься в листі від  05.05.2020             №  3304-04/28729-06 "Щодо спрощених закупівель", розміщеному на інформаційному ресурсі Уповноваженого органу за посиланням: https://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&lang=uk-UA&fNum=3304-04%2F28729-06

Частиною третьою статті 14 Закону України "Про публічні закупівлі" визначений  перелік обов`язкових умов, які повинно містити оголошення про проведення спрощеної закупівлі.

Згідно з пунктом 24 частини першої статті 1 Закону пропозиція учасника спрощеної закупівлі - пропозиція щодо предмета закупівлі або його частини (лота), яку учасник подає замовнику відповідно до оголошення про проведення спрощеної закупівлі та вимог до предмета закупівлі.

Пропозиції подаються учасниками після закінчення строку періоду уточнення інформації, зазначеної замовником в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, в електронному вигляді шляхом заповнення електронних форм з окремими полями, де зазначається інформація про ціну та інші критерії оцінки (у разі їх встановлення замовником), шляхом завантаження необхідних документів через електронну систему закупівель, що підтверджують відповідність вимогам, визначеним замовником.

Таким чином, пропозиція подається відповідно до умов, установлених замовником в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі.

Разом з тим, відповідно до  частини двадцятої статті 14 Закону з метою захисту своїх прав та охоронюваних законом інтересів учасник спрощеної закупівлі може звернутися до замовника та/або до органу, що здійснює контроль над замовником, або до суду. Рішення та дії замовника можуть бути оскаржені учасником спрощеної закупівлі у судовому порядку.

Водночас зазначаємо, що ураховуючи частину другу статті 19 Конституції України, та відповідно до норм Закону, Положення про  Міністерство економіки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 № 459 (зі змінами), до компетенції Мінекономіки як Уповноваженого органу не належить визначення правомірності дій замовників в конкретних випадках. 

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Допорогові закупівлі
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2