Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню
Консультації з питань публічних закупівель
Запит від КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ СПОРТУ» ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ»
Тема: Оприлюднення інформації про закупівлю
Тема розширена: щодо порядку оприлюднення інформації та визначення предмету закупівлі
Суть питання:
З 17.07.2020 року набув чинності наказ Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України «Про затвердження Порядку розміщення інформації про публічні закупівлі» від 11.06.2020 №1082 (далі – Порядок).
Пунктом 14 Порядку визначено, що під час унесення інформації щодо предмета закупівлі товарів та послуг в оголошення, оприлюднення яких передбачено Законом України «Про публічні закупівлі», та повідомлення про намір укласти договір про закупівлю за результатами застосування переговорної процедури закупівлі в окремих електронних полях зазначається інформація, визначена пунктом 12 та абзацами другим - четвертим пункту 13 цього Порядку, та інформація щодо:
назви товару чи послуги кожної номенклатурної позиції предмета закупівлі;
коду товару чи послуги, визначеного згідно з Єдиним закупівельним словником, що найбільше відповідає назві номенклатурної позиції предмета закупівлі.
Також, відповідно до п.6 Порядку, у разі якщо замовник не має змоги розмістити інформацію через авторизований електронний майданчик, який відключений від електронної системи закупівель, він повинен розмістити необхідну інформацію, зокрема через веб-портал.
Враховуючи, що відповідно до п.12 ч.1 ст.9 Закону України «Про публічні закупівлі» однією з функцій Уповноваженого органу є надання узагальнених відповідей рекомендаційного характеру щодо застосування законодавства у сфері закупівель, Коледж звертається з проханням надати відповіді щодо наступних питань:
1.Чи вірно ми розуміємо, що у разі закупівель товарів та послуг, що включають мінімум дві номенклатурні позиції, замовник, починаючи з річного плану закупівель (чи вимоги п.14 Порядку не стосуються річного плану закупівель?) повинен зазначити назву товару чи послуги за кожною номенклатурною позицією?
2.Чи стосуються вимоги п.14 Порядку (зазначення більш детального коду) закупівель, тих товарів та послуг, що включають лише одну позицію (наприклад 1 штука, 1 послуга)?
3.Чи вірно ми розуміємо, що згідно з п.14 Порядку, замовник повинен за кожною номенклатурною позицією зазначити за 5-8 цифрою код товару чи послуги за Єдиним закупівельним словником (тобто більш детальний код, ніж за 4 цифрою) та чи повинен замовник, визначений у той же спосіб більш детальний код кожної номенклатурної позиції предмету закупівлі, зазначати у річному плані закупівель та змінах до нього?
4.Яким чином, з урахуванням вимог п.12, п.13 Порядку замовник повинен сформулювати назву предмету закупівлі для товарів, робіт та послуг?
5.Чи вірно буде зазначати в дужках під час формулювання предмету закупівлі товарів та послуг їх конкретну назву, а під час закупівлі робіт зазначати в дужках код за 2-5 цифрою Єдиного закупівельного словника, як було до введення в дію Порядку, а також Порядку визначення предмету закупівлі, затвердженого наказом Мінекономрозвитку від 15.04.2020 №708?
6.Яким чином замовник, у разі відключення електронного майданчику від електронної системи закупівель, може розмістити необхідну інформацію через веб-портал?
Крім того, відповідно до ч.1 ст.22 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерна документація безоплатно оприлюднюється замовником разом з оголошенням про проведення відкритих торгів в електронній системі закупівель для загального доступу шляхом заповнення полів в електронній системі закупівель.
З урахуванням вищевикладеної норми Закону України «Про публічні закупівлі», просимо надати відповідь на наступні питання:
1.Що в ч.1 ст.22 Закону України «Про публічні закупівлі» означає словосполучення «шляхом заповнення полів в електронній системі закупівель»?
2.Яким чином на теперішній час замовник може оприлюднити тендерну документацію шляхом заповнення полів в електронній системі закупівель?
Заздалегідь вдячні за вичерпні відповіді!
Додаткові матеріали:
Відповідь на запит 1816/2020

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (в редакції Закону № 114-IX від 19.09.2019) (далі – Закон) визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.

Щодо оприлюднення тендерної документації

Аналогічна відповідь міститься у запиті 1068/2020 (питання 3) за посиланням https://www.me.gov.ua/InfoRez/Details?id=d6c32468-81cf-4a5f-a868-4d9fdf31c0b7&lang=uk-UA

Щодо предмета закупівлі

Аналогічні відповіді містяться у запитах 1804/2020 та 1812/2020 за посиланнями

https://www.me.gov.ua/InfoRez/Details?id=2fbea75e-9d34-43cd-b37c-2edd73b82bf3&lang=uk-UA, https://www.me.gov.ua/InfoRez/Details?id=e388573e-6972-44bc-bcf4-6d448710ecba&lang=uk-UA

Поряд з цим вимога щодо пункту 14 Порядку про розміщення інформації затвердженого Наказом Мінекономіки від 11.06.2020 № 1082 застосовується під час унесення інформації щодо предмета закупівлі товарів та послуг в оголошення, оприлюднення яких передбачено Законом, та повідомлення про намір укласти договір про закупівлю за результатами застосування переговорної процедури закупівлі.

Водночас наразі Мінекономіки готує узагальнену відповідь щодо визначення предмета закупівлі, ураховуючи численні запити, що надходять від користувачів Інфоресурсу. У зв'язку з цим, просимо Вас очікувати відповідь в узагальненому листі, який буде розміщений на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу.

Щодо розміщення інформації у разі відключення електронного майданчику від електронної системи закупівель

Аналогічна відповідь міститься у запиті 1781/2020 за посиланням https://www.me.gov.ua/InfoRez/Details?id=41cb1911-e57b-4eae-9c99-41a1b117faa7&lang=uk-UA

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2