Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню
Консультації з питань публічних закупівель
Запит від Книш Микола Вікторович
Тема: Оприлюднення інформації про закупівлю
Тема розширена: Процедурні питання самостійного здійснення відокремленим підрозділом замовника закупівель для задоволення потреб такого підрозділу
Суть питання: Відповідно до положень абз. 2 п. 15 постанови КМУ № 1178, за рішенням замовника його відокремлений підрозділ може здійснювати закупівлю самостійно для задоволення потреб такого підрозділу. У такому випадку предмет закупівлі визначається замовником окремо для відокремленого підрозділу. Інформація про потребу в закупівлі, що повинна бути здійснена відокремленим підрозділом, вноситься до річного плану замовника.
Разом з тим, що відповідно до абз. 1 стор. 5 листа Мінекономіки № 3323-04/78667-06 від 08.12.2022, інформація про потребу в закупівлі, що має бути здійснена відокремленим підрозділом, вноситься як до річного плану відокремленого підрозділу, так і до річного плану замовника.
У зв’язку з вищевикладеним, прошу надати роз’яснення з приводу наступних питання.
1. Для самостійного здійснення відокремленим підрозділом замовника закупівель для задоволення потреб такого підрозділу, такому відокремленому підрозділу необхідно (обов’язково/бажано) зареєструватись в електронній системі закупівель?
2. Оприлюднення оголошення про проведення відкритих торгів щодо закупівлі, що публікується під час самостійного здійснення закупівель для потреб відокремленого підрозділу, здійснюється як від імені відокремленого підрозділу, так і від імені замовника, чи лише від імені одного з них?
3. Оприлюднення звіту про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, щодо договору, укладеного відокремленим підрозділом замовника під час самостійного здійснення закупівель для потреб такого підрозділу, здійснюється як від імені відокремленого підрозділу, так і від імені замовника, чи лише від імені одного з них?
Відповідь на запит 34/2023
Шановний користувачу, повідомляємо, що відповідь на питання міститься в листі від 08.12.2022 № 3323-04/78667-06 "Щодо особливостей здійснення публічних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування" (Щодо закупівель відокремленими підрозділами (філіями та представництвами) стор. 3-5 ), розміщеному на інформаційному ресурсі Уповноваженого органу за посиланням:
https://me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&lang=uk-UA&fNum=78667
Закон України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад. З 19.10.2022 на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, замовники, що зобов’язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону, проводять закупівлі відповідно до Закону з урахуванням Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (із змінами) (далі – Особливості).
Відповідно до пункту 3 Особливостей замовники, що зобов’язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону, проводять закупівлі відповідно до Закону з урахуванням цих особливостей.
Згідно з наказом Мінекономіки від 07.04.2020 № 648 веб-порталом Уповноваженого органу з питань закупівель визначено інформаційно-телекомунікаційну систему “PROZORRO” за адресою в мережі Інтернет: www.prozorro.gov.ua, а відповідальним за забезпечення функціонування та наповнення веб-порталу є державне підприємство “ПРОЗОРРО” (далі – ДП “ПРОЗОРРО”).
Щодо питання 1 
Відокремлені підрозділи (філії та представництва) здійснюють публічні закупівлі від імені замовника та відповідно до пункту 15 Особливостей за рішенням замовника можуть здійснювати закупівлю самостійно для задоволення своїх потреб. При цьому реєстрація користувача в електронній системі закупівель здійснюється одним із способів ідентифікації згідно з пунктом 4 Порядку функціонування електронної системи закупівель та проведення авторизації електронних майданчиків (далі – Порядок функціонування системи) затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2016 № 166. Довідкова інформація розміщена на сайті, який адмініструє  ”ДП Прозорро (infobox.prozorro.org) за посиланням: https://infobox.prozorro.org/articles/z-chogo-pochati-robotu-v-sistemi-prozorro-1. Отже, для здійснення публічних закупівель відокремлені підрозділи замовника можуть самостійно зареєструватись відповідно до Порядку функціонування системи в електронній системі закупівель.
Щодо питання 2 
У вищезазначеному листі у розділі “Щодо закупівель відокремленими підрозділами (філіями та представництвами)”  міститься інформація про поняття відокремлених підрозділів згідно Цивільного та Господарського кодексів України. Так, філії, представництва та інші відокремлені підрозділи юридичних осіб за наявності рішення замовника - юридичної особи можуть здійснювати закупівлю товарів, робіт і послуг самостійно для задоволення власних потреб, у тому числі самостійно у відповідності до порядку проведення відкритих торгів Особливостей оприлюднювати оголошення про їх проведення.  При цьому зазначаємо, що  інформація про потребу в закупівлі, що має бути здійснена відокремленим підрозділом, вноситься як до річного плану відокремленого підрозділу, так і до річного плану замовника.
Щодо питання 3
З огляду на  вимоги статті 5 Закону, пунктів 11 та 15 Особливостей звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, оприлюднюється відповідно до пункту 3-8 розділу Х “Прикінцеві та перехідні положення” Закону в електронній системі закупівель лише відокремленими підрозділами, які самостійно здійснюють такі закупівлі.
Принагідно пропонуємо переглянути вебінар, що проведений 26.10.2022 представниками Міністерства економіки України та ДП "Прозорро", в якому розглянуто тему: "Нові особливості закупівель на час воєнного стану", що доступний за посиланням:
https://www.facebook.com/prozorro.gov.ua/videos/425413073090553 або у Youtube: https://bit.ly/1178_webinar
Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Особливості закупівель
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2