Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню
Консультації з питань публічних закупівель
Запит від Відділ освіти виконавчого комітету Путивльської міської ради
Тема: Переговорна процедура закупівлі
Суть питання: Отримавши відповідь на запит 298/2021, прошу надати роз'яснення що саме можна купувати та проводити переговорну процедуру (п'ять днів) згідно п.7 ст. 40 ЗУ "Про публічні закупівлі"
Відповідь на запит 419/2021

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (в редакції Закону № 114-IX від 19.09.2019) визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.

Водночас, ураховуючи частину другу статті 19 Конституції України, та відповідно до норм Закону, Положення про Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 № 459 (зі змінами), до компетенції Мінекономіки не належить віднесення предметів закупівель до таких, що визначені у Законі у конкретних випадках.

У свою чергу, рішення щодо визначення можливості застосування строків передбачених частиною сьомою статті 40 Закону та віднесення предмета закупівель до таких, що визначені у вказаній нормі Закону, приймається замовником самостійно.

Крім того, відповідно дo Положення про Міністерство енергетики України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2020 № 507 Міненерго є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, який забезпечує, зокрема формування та реалізує державну політику в електроенергетичному, ядерно-промисловому, вугільно-промисловому, торфодобувному, нафтогазовому та нафтогазопереробному комплексі.

Тому, з питань віднесення конкретного предмета до визначеного в частині сьомій статті 40 Закону пропонуємо додатково звертатись до вищевказаного органу влади, а також довідково до організацій, що належать до сфери управління Міністерства енергетики, у тому числі Державного підприємства “Науково-дослідний інститут нафтопереробної та нафтохімічної промисловості “МАСМА” та інших, до повноважень яких належить формування політики та здійснення діяльності у відповідній сфері.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Переговорна процедура закупівлі
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2