Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Консультації
Запит від Департамент надання адміністративних послуг та розвитку підприємництва Запорізької міської ради
Тема: Переговорна процедура закупівлі
Тема розширена: переговорна процедура з постачальником-монополістом
Суть питання: У січні місяці поточного року було проведено переговорну процедуру та укладено договір з теплопостачальною організацією-монополістом на закупівлю послуг центрального опалення офісного приміщення.Сума договору складає 344 тис. грн. З причини відсутності на той час необхідних розрахунків та схем розподілу мереж, в договір не було включено послуги гарячого водопостачання. На теперішній час казначейська служба не реєструє прямий договір постачання гарячої води на суму 1тис. грн. без проведення переговорної процедури.Причина відмови:предмети закупівель мають однакові коди Державного класифікатора, тому порушується вимога ст.2 Закону«Про публічні закупівлі», відповідно до якої забороняється поділ предмета закупівлі на частини.Чи повинні ми проводити переговорну процедуру щодо гарячого водопостачання на суму 1 тис. грн.,якщо за цим кодом раніше проведена переговорна процедура з постачальником-монополістом?
Відповідь на запит 478/2017

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Водночас зазначаємо, що питання планування закупівель розглянуто в листі від 14.09.2016 № 3302-06/29640-06 “Щодо планування закупівель” розміщеному на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель за посиланням: http://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?lang=uk-UA&id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&pageNumber=5&fCtx=inName&fSort=date&fSdir=desc.

Ураховуючи зазначене, та виходячи зі змісту статей 4 та 11 Закону, планування закупівель, зокрема складання та затвердження річного плану, внесення змін до річного плану належить до функцій тендерного комітету або уповноваженої особи. При цьому, оскільки законодавством не визначені та не обмежені періодичність і характер таких змін, то замовник може вносити зміни до річного плану закупівель відповідно до наявного фінансування, потреби у товарах, роботах, послугах тощо, до здійснення відповідної закупівлі в залежності від конкретних випадків.

У свою чергу, перелік повноважень центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, визначений частиною другою статті 7 Закону, є вичерпним.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Планування закупівель
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство розвитку економіки,
торгівлі та сільського господарства України
01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2