Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Меню
Консультації
Запит від Поздняков Петро Вікторович
Тема: Відкриті торги
Тема розширена: скасування рішення замовника про визначення переможцем
Суть питання: Ідентифікатор закупівлі:UA-2020-12-03-002184-c
Замовник згідно протоколу №163 від 29.12.2020 року визнав переможцем відкритих торгів ТОВ "Латкрок Груп". 04.01.2021 року іншим учасником (скаржник - ТОВ "Аква ліберті") подана вимога що тендерна пропозиція ТОВ "Латкрок Груп" не відповідає вимогам тендерної документації, оскільки не містить накладеного електроного підпису, у звязку з чим він не може бути визнананий переможцем даної закупівлі.05.01.2021року рішенням замовника скасоване попередне рішення тендерного комітету №163 від 29.12.2020 року. А 12.01.2021 року в системі прозоро розміщений Протокол (без ноиеру, дати та підписів) про Визнання переможцем відкритих торгів на закупівлю килимкового покриття, килимків та килимів, код ДК 021-2015 – 39530000-6 (Прокат брудопоглинаючого покриття (замінні килими) та його утримання в належному стані за місцем розташування об’єктів ДП «ГДІП» в м. Києві), UA-2020-12-03-002184-c - ТОВ «АКВА ЛІБЕРТІ». Запитання: чи має повноваження замовник скасувати своє попередне рішення про визнання переможцем, навіть без посилання на норми Закону? Чи можливе розміщення рішення (протоколу) замовника в системі "Прозорро" без відповідних реквізитів і підписів членів тендерного комітету?
Додаткові матеріали:
Відповідь на запит 43/2021

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (в редакції Закону № 114-IX від 19.04.2019) (далі – Закон) визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.

Відповідно до частини дев’ятої статті 29 Закону після оцінки тендерних пропозицій/пропозицій замовник розглядає на відповідність вимогам тендерної документації/оголошення про проведення спрощеної закупівлі тендерну пропозицію/пропозицію, яка визначена найбільш економічно вигідною.

При цьому, виходячи зі змісту статті 11 Закону та пункту 4 Розділу Х “Прикінцеві та перехідні положення” Закону, будь-які рішення тендерного комітету або уповноваженої особи оформлюється протоколом.

У свою чергу, відповідно до абзацу тринадцятого пункту 4 розділу Х Закону рішення тендерного комітету оформлюється протоколом із зазначенням дати прийняття рішення. У рішенні відображаються результати поіменного голосування членів комітету, присутніх на засіданні тендерного комітету, з кожного питання. Протокол підписується всіма членами комітету, присутніми на його засіданні. У разі відмови члена тендерного комітету підписати протокол про це зазначається у протоколі з обґрунтуванням причин відмови.

Водночас, виходячи зі змісту частини дванадцятої статті 29 Закону, за результатами розгляду тендерних пропозицій на відповідність вимогам тендерної документації замовником в електронній системі закупівель відповідно до статті 10 цього Закону складається та оприлюднюється протокол розгляду всіх тендерних пропозицій.

Перелік інформації, яку має містити протокол розгляду тендерних пропозицій, визначено частиною дванадцятою статті 29 Закону.

Так, зокрема згідно з пунктом 6 частини дванадцятої статті 29 Закону протокол розгляду тендерних пропозицій повинен містити інформацію про підстави відхилення тендерної пропозиції (у разі відхилення) згідно зі статтею 31 цього Закону.

У свою чергу, виходячи зі змісту пункту 30 частини першої статті 1 Закону фізична чи юридична особа, з метою захисту своїх прав та охоронюваних законом інтересів з приводу рішення, дії чи бездіяльності замовника, що суперечать законодавству у сфері публічних закупівель і внаслідок яких порушено право чи законні інтереси такої особи, має право звернутись до органу оскарження.

Поряд з цим зазначаємо, що ураховуючи частину другу статті 19 Конституції України, та відповідно до норм Закону, Положення про Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 № 459 (зі змінами), до компетенції Мінекономіки як Уповноваженого органу не належить визначення правомірності дій замовників в конкретних випадках.

 

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Відхилення тендерних пропозицій
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2