Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню
Консультації з питань публічних закупівель
Запит від Манжелій Олег Юрійович
Тема: Інше
Тема розширена: Сфера застосування закону України "Про публічні закупівлі"
Суть питання: Відповідно до п. 7 ч. 5 ст. 3 ЗУ "Про публічні закупівлі" (далі - Закон), дія Закону не поширюється на випадки, якщо предметом закупівлі є послуги з провадження наукової, науково-технічної діяльності, які фінансуються на конкурсній основі в порядку, визначеному статтями 58 і 59 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність".
Враховуючи статті 58 і 59 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", можна зазначити, що до сфери дії Закону не відносяться послуги з провадження наукової, науково-технічної діяльності, що фінансуються на конкурсній основі та у випадку грантової підтримки наукової і науково-технічної діяльності за рахунок коштів державного бюджету.
Проте, у нормах Закону не визначено, чи застосовується Закон при грантовій підтримці наукової і науково-технічної діяльності за рахунок коштів міжнародних організацій, установ тощо (міжнародні гранти).
Враховуючи вищезазначене, прошу надати роз'яснення, чи поширюється дія Закону на закупівлі, предметом яких є послуги з провадження наукової, науково-технічної діяльності, що фінансуються за рахунок коштів міжнародних організацій, установ тощо (міжнародні гранти).
Відповідь на запит 1719/2020

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (у редакції Закону № 114-ІХ від 19.09.2019) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.

Водночас повідомляємо, що на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель за посиланням http://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?lang=uk-UA&id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&pageNumber=2&fCtx=inName&fSort=date&fSdir=desc розміщено лист від 03.04.2017 № 3304-06/10825-06 “Щодо здійснення закупівель за міжнародними договорами”, який містить відповідь на питання, зазначене у зверненні.

Поряд з цим, зазначаємо, що позиція Міністерства з цього питання залишилась незмінною.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Планування закупівель
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2