Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Меню
Консультації
Запит від Головний сервісний центр МВС
Тема: Відкриті торги
Суть питання: Відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), оголошення № UA-2016-11-18-001303-c, Головний сервісний центр МВС (далі – ГСЦ МВС) у листопаді 2016 року розпочав процедуру закупівлі товару за предметом: «Машини обчислювальні, частини та приладдя до них – за кодом ДК 016:2010 – 26.20.1 (лазерні принтери – за кодом ДК 021:2015 – 30200000-1), (пристрій для друку)».
Кінцевий строк подання тендерних пропозиціє становив 05.12.2016 об 10 год. 00 хв.
25.11.2016 об 09 год. 32 хв. фізична/юридична особа звернулось із питанням щодо вищевказаної закупівлі, а саме:
«24.11.16 у Вас був аналогічний аукціон UA-2016-11-07-001314-c Ця закупівля є повторною від того аукціону чи Ви додатково закупаєте ще 300 од БФП ?».
Відповідно до частини третьої статті 23 Закону Замовник повинен протягом трьох робочих днів з дня їх оприлюднення надати роз’яснення щодо тендерної документації та оприлюднити його на веб-порталі Уповноваженого органу відповідно до статті 10 цього Закону.
За думкою ГСЦ МВС, вищевказане звернення не є по суті запитанням по роз’ясненню щодо тендерної документації та Замовник не повинен надавати та оприлюднювати роз’яснення на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель.
ГСЦ МВС 30.11.2016 об 17 год. 49 хв. через Кабінет на авторизованому електронному майданчику «Е-tender» (адреса в мережі Інтернет – https://bid.e-tender.biz/) в електронній системі закупівель «Prozorro» намагався надати відповідь на звернення, але електронна система закупівель «Prozorro» не прийняла нашу відповідь, та система надала наступне роз’яснення: «Увага! Виникли помилки експорту відповіді до ЦБД».
Прошу врахувати, що ГСЦ МВС своєчасно надавав відповідь на звернення в електронній системі закупівель «Prozorro».

Прошу надати роз’яснення:
- щодо надання Замовником відповідей на звернення фізичних/юридичних осіб, які не є по суті запитанням щодо роз’ясненню до тендерної документації;
- яким чином рахується перебіг строків у нашому випадку, протягом якого Замовник повинен оприлюднити роз’яснення на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель.
Додаткові матеріали:
Відповідь на запит 189/2016

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Відповідно до частини першої статті 23 Закону фізична/юридична особа має право не пізніше ніж за 10 днів до закінчення строку подання тендерної пропозиції звернутися через електронну систему закупівель до замовника за роз’ясненнями щодо тендерної документації та/або звернутися до замовника з вимогою щодо усунення порушення під час проведення процедури закупівлі. Усі звернення за роз’ясненнями та звернення щодо усунення порушення автоматично оприлюднюються в електронній системі закупівель без ідентифікації особи, яка звернулася до замовника. Замовник повинен протягом трьох робочих днів з дня їх оприлюднення надати роз’яснення на звернення та оприлюднити його на веб-порталі Уповноваженого органу відповідно до статті 10 цього Закону.

При цьому Законом не визначений та не обмежений зміст і перелік питань фізичних/юридичних осіб щодо роз’яснень стосовно тендерної документації  та звернень щодо усунення порушень.

Разом з тим, оскільки відповідальним за забезпечення функціонування та наповнення веб-порталу Уповноваженого органу з питань закупівель, є юридична особа, яка визначена адміністратором електронної системи закупівель, з технічних питань пропонуємо звертатись до ДП “ПРОЗОРРО”.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Тендерна документація
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2