Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Меню
Консультації
Запит від ПП "НВП Строймонтажналадка"
Тема: Відкриті торги
Тема розширена: Відповідність учасника кваліфікаційним критеріям
Суть питання: В відкритих торгах, що опубліковані в травні місяці 2018 р. для підтвердження відповідністі учасника кваліфікаційним критеріям замовник вимагає в складі тендерної пропозиції "... виконання учасником аналогічного договору за останні два роки". При зверненні до Замовника через систему Прозорро щодо до розяснень з цього питання, останнй надає відповідь: "...необхідно надати копію договору укладеного за останні два роки", тобто просто цитуючи вимогу тендерної документації. Чи можна вважати цей період, що визначається Законом України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", а саме, період с 01.01.2016-01.01.2018 рр.
Відповідь на запит 473/2018

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Водночас на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель за посиланням  http://www.me.gov.ua/inforez/Details?id=80864956-f9a5-4173-bddb-2ee026d620bd&lang=uk-UA розміщено відповідь на запит стосовно питання роз'яснень щодо тендерної документації до замовника.

Крім того, частиною другою статті 23 Закону встановлено, що замовник має право з власної ініціативи або зокрема за результатами звернень або на підставі рішення органу оскарження внести зміни до тендерної документації. 

При цьому порядок оскарження визначений статтею 18 Закону.

Так, згідно частини другої статті 18 зокрема скарги, що стосуються тендерної документації та/або прийнятих рішень, дії чи бездіяльності замовника, що відбулися до закінчення строку, установленого для подання тендерних пропозицій, можуть подаватися до органу оскарження з моменту оприлюднення оголошення про проведення торгів, але не пізніше ніж за чотири дні до дати, установленої для подання тендерних пропозицій.

Водночас статтею 30 Закону передбачено імперативну норму, згідно якої замовник відхиляє тендерну пропозицію в разі якщо, зокрема учасник не відповідає кваліфікаційним (кваліфікаційному) критеріям, установленим статтею 16 цього Закону або тендерна пропозиція не відповідає умовам тендерної документації.

З огляду на викладене, з питань роз"яснення або конкретизації умов тендерної документації слід звертатись до замовника у порядку, передбаченому статтею 23 Закону та/або можна подавати скаргу до органу оскарження згідно статті 18 Закону.

Довідково пропонуємо ознайомитись із інформацією для учасників, розміщеною на ресурсі ДП "ПРОЗОРРО" за посиланням http://infobox.prozorro.org/knowledge-base?page=1&count=10&type=knowledge_base&category_id=769

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Оскарження процедури закупівлі Відкриті торги Тендерна документація
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2