Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Меню
Консультації
Запит від Чернігівський регіональний центр з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю "Інваспорт"
Тема: Інше
Тема розширена: Надання роз"яснення щодо закупівлі послуг для проведення заходів фізкультурно-спортивної реабілітації
Суть питання: В 2021 році планується проведення заходів з фізкультурно-спортивної реабілітації осіб з інвалідністю в квітні, потім в липні і у вересні, (як 3 окремі заходи в цьому році). Відповідно до пункту 9, частини 7, статті 3 Закону України "Про публічні закупівлі" (далі- Закон), придбання замовником товарів, робіт і послуг, вартість яких дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена у пунктах 1 та 2 частини першої цієї статті, здійснюється без застосування порядку проведення спрощених закупівель, встановленого цим Законом, у тому числі якщо здійснюється закупівля послуг, необхідних для проведення заходів з фізичної культури і спорту, фізкультурно-спортивної реабілітації.
На перший захід в квітні плануємо закупівлю послуг харчування на суму 120 000 грн відповідно до даної статті Закону. На другий захід у липні також плануємо закупівлю послуг харчування на сумму 120 000 грн. Відповідно до пункту 6 розділу II "Особливості визначення предмета закупівлі для окремих товарів, робіт і послуг "Порядку визначення предмета закупівлі, затвердженого наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України 15 квітня 2020 року № 708, визначення предмета закупівлі товарів (крім лікарських засобів) і послуг, необхідних для проведення навчально-тренувальних зборів збірних команд України з видів спорту, спортивних змагань, всеукраїнських масових фізкультурно-оздоровчих заходів, заходів з фізичної культури і спорту всеукраїнського та міжнародного рівня, у тому числі заходів із фізкультурно-спортивної реабілітації осіб з інвалідністю, забезпечення участі національних збірних команд України в міжнародних спортивних змаганнях, а також висвітлення таких спортивних заходів з видів спорту осіб з інвалідністю та їх фізкультурно-спортивної реабілітації, здійснюється за обсягом, номенклатурою, місцем поставки товарів або надання послуг окремо для кожного спортивного заходу (або забезпечення участі в ньому чи його висвітлення..
Враховуючи вищезазначене, просимо в межах компетенції надати роз’яснення з наступних питань:
1. Чи має право замовник здійснювати закупівлю послуг харчування для заходу з фізкультурно-спортивної реабілітації осіб з інвалідністю без застосування порядку проведення спрощених закупівель відповідно до пункту 9, частини 7, статті 3 Закону?
2. Якщо сума здійснених закупівель послуг харчування для проведення заходів з фізкультурно-спортивної реабілітації осіб з інвалідністю за 2021 рік перевищить 240 000 грн. чи має замовник право закуповувати дану послугу без застосування порядку проведення спрощених закупівель (закупівля в квітні на 120 000 грн та закупівля в липні на 120 000 грн), окремо для кожного заходу з фізкультурно-спортивної реабілітації відповідно до пункту 6 розділу II "Особливості визначення предмета закупівлі для окремих товарів, робіт і послуг "Порядку визначення предмета закупівлі, затвердженого наказом МЕРТУ 15 квітня 2020 року № 708 ?
Відповідь на запит 166/2021

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (в редакції Закону № 114-IX від 19.09.2019) визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.

Щодо питання 1

Повідомляємо, що на аналогічне за змістом питання надано відповідь у запиті   № 2785/2020, розміщеному на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель за посиланням: https://www.me.gov.ua/InfoRez/Details?id=aa4f0ec2-5456-449e-979f-634acbf277dd&lang=uk-UA

Щодо питання 2

Виходячи з пункту 22 частини першої статті 1 Закону предмет закупівлі (товари, роботи чи послуги) визначається замовником у порядку, встановленому Уповноваженим органом, із застосуванням Єдиного закупівельного словника, затвердженого у встановленому законодавством порядку.

Порядок визначення предмета закупівлі затверджений наказом Мінекономіки від 15.04.2020 № 708 (далі – Порядок).

Пунктом 3 розділу І “Загальні положення” Порядку передбачено загальне визначення предмета закупівлі товарів і послуг, яке визначається замовником згідно з пунктами 21 і 34 частини першої статті 1 Закону та за показником четвертої цифри Єдиного закупівельного словника.

Відповідно до пункту 6 розділу ІІ “Особливості визначення предмета закупівлі для окремих товарів, робіт і послуг” Порядку визначення предмета закупівлі товарів (крім лікарських засобів) і послуг, необхідних для проведення навчально-тренувальних зборів збірних команд України з видів спорту, спортивних змагань, всеукраїнських масових фізкультурно-оздоровчих заходів, заходів з фізичної культури і спорту всеукраїнського та міжнародного рівня, у тому числі заходів із фізкультурно-спортивної реабілітації осіб з інвалідністю, забезпечення участі національних збірних команд України в міжнародних спортивних змаганнях, а також висвітлення таких спортивних заходів з видів спорту осіб з інвалідністю та їх фізкультурно-спортивної реабілітації, здійснюється за обсягом, номенклатурою, місцем поставки товарів або надання послуг окремо для кожного спортивного заходу (або забезпечення участі в ньому чи його висвітлення), якщо такий захід включено до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України.

Отже, предмет закупівлі послуг згідно пункту 6 розділу ІІ “Особливості визначення предмета закупівлі для окремих товарів, робіт і послуг” Порядку здійснюється за обсягом, номенклатурою, місцем поставки товарів або надання послуг окремо для кожного спортивного заходу. В іншому випадку предмет закупівлі послуг визначається згідно  розділу І “Загальні положення” Порядку.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Сфера застосування Закону Предмет закупівлі
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2