Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Меню
Консультації
Запит від ПУБЛІЧНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "ЧЕРКАСИОБЛЕНЕРГО"
Тема: Інше
Тема розширена: Випадки, коли дія Закону України «Про публічні закупівлі» не застосовується при закупівлі товарів (робіт, послуг) замовниками, визначеними у пункті 4 частини 1 статті 2 Закону.
Суть питання: У відповідності до п. 13 ч. 1 ст. 9 Закон України «Про публічні закупівлі» ПАТ «Черкасиобленерго» звертається до Мінекономіки для надання безоплатної, обгрунтованої консультацій рекомендаційного характеру з питань закупівель.
ПАТ «Черкасиобленерго» здійснює розподіл електричної енергії в межах закріпленої території Черкаської області, виконує функції, має права і обов’язки Оператора системи розподілу на підставі отриманої ліцензії на провадження господарської діяльності з розподілу електричної енергії на підставі Постанови НКРЕКП № 1447 від 16.11.2018 року.
Відповідно до пункту 1.1.2. Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених Постановою НКРЕКП від 14.03.2020 №312 технологічні витрати електричної енергії на транспортування електричної енергії електричними мережами (технологічні витрати електричної енергії) - це сума втрат електричної енергії в елементах мереж, витрат електричної енергії на власні потреби підстанцій та витрат електричної енергії на плавлення ожеледі.
Пунктом 4 частини 2 статті 66 Закону України «Про ринок електричної енергії», оператор системи передачі та оператори систем розподілу мають право купувати електричну енергію за двосторонніми договорами з метою компенсації технологічних витрат електричної енергії на її передачу та розподіл електричними мережами відповідно, крім обсягів, які з цією метою відповідно до норм цього Закону підлягають обов`язковій купівлі на ринку «на добу наперед». Обсяги, які підлягають обов’язковій купівлі на ринку на ринку «на добу наперед» передбачені Постановою НКРЕКП №2896 від 17.12.2019 року.
ПАТ «Черкасиобленерго» є Замовником у відповідності до вимог пункту 4 частини 1 статті 2 Закону України «Про публічні закупівлі» юридичні особи та/або суб’єкти господарювання, які здійснюють діяльність в одній або декількох окремих сферах господарювання, визначених частиною другою цієї статті, та відповідають хоча б одній з таких ознак: органам державної влади, органам влади Автономної Республіки Крим, органам місцевого самоврядування або іншим замовникам належить частка у статутному капіталі юридичної особи та/або суб’єкта господарювання в розмірі більше ніж 50 відсотків або такі органи чи інші замовники володіють більшістю голосів у вищому органі юридичної особи та/або суб’єкта господарювання чи правом призначати більше половини складу виконавчого органу або наглядової ради юридичної особи та/або суб’єкта господарювання.
В той же час частиною 6 статті 3 Закон України «Про публічні закупівлі» визначені випадки, коли дія Закону України «Про публічні закупівлі» не застосовується при закупівлі товарів (робіт, послуг) замовниками, визначеними у пункті 4 частини 1 статті 2 Закону.
Враховуючи вищевикладене, прошу надати роз’яснення:
1. Чи може ПАТ «Черкасиобленерго», як замовник в розумінні Закону України «Про публічні закупівлі», здійснювати закупівлю електричної енергії з метою компенсації технологічних витрат електричної енергії на її розподіл електричними мережами (крім обсягів, що підлягають обов’язковій купівлі на ринду «на добу наперед») шляхом укладення прямих двосторонніх договорів або укладення двосторонніх договорів на Товарній біржі «Українська енергетична біржа» без проведення тендерної процедури закупівлі?
Відповідь на запит 2639/2020

Шановний користувачу, повідомляємо, що відповідь на питання міститься в листі  від  04.06.2020 № 3304-04/34929-06 “Щодо замовників, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання”, розміщеному на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу за посиланням:

https://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&lang=uk-UA&fNum=3304-04%2F34929-0

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2