Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Меню
Консультації
Запит від Відділ освіти Решетилівської міської ради
Тема: Зміна істотних умов договору
Суть питання: Доброго дня! Відділом шляхом проведення переговорної процедури закупівлі та укладено договір на постачання електроенергії, термін дії договору до 31.12.2021 року. В договорі встановлено обсяг постачання електроенергії та вартість за 1 кВт - 2,50 грн. (з ПДВ). В зв'язку зі зменшення ціна за 1 кВт, була укладена додаткова угода , в якій встановлено, що вартість за 1кВт складає 2,30 грн. з ПДВ. Однак у вересні від постачальника електроенергії надійшли рахунки за споживання електроенергії у серпні, з яких вбачається, що вартість за 1 кВт збільшилася на 40 %, Повідомлення щодо збільшення ціни за кВт та пропозиції щодо укладення додаткової угоди від Постачальника не надходило, натомість вони керуються комерційною пропозицією, що є додатком до договору постачання. На пропозиції Відділу (Замовника) укласти додаткові угоди Постачальник відмовляється і взагалі погрожує розірвати договір. Підскажіть будь-ласка чи є правомірною відмова Постачальника від укладення додаткових угод? І як саме вчинити, продовжувати сплачувати згідно ціни вказаної в договорі, чи сплачувати за новими цінами, однак чи не буде це порушенням, оскільки підстав у нас для цього немає, є лише довідка Торгово-промислової палати щодо підвищення цін на електроенергію у серпні 2021 року.
Відповідь на запит 1247/2021

Шановний користувачу, повідомляємо, що відповідь на питання міститься в листі від 24.11.2020 № 3304-04/69987-06 “Щодо укладення, виконання, змін та розірвання договору про закупівлю”, розміщеного на інформаційному ресурсі Уповноваженого органу за посиланням:

https://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&lang=uk-UA&fNum=3304-04%2F69987-06

Водночас пропонуємо до перегляду відео курс “Професійно про закупівлі”, в якому також розглянуто тему : “Укладення, зміна, розірвання договору про закупівлю, процес звітування про його виконання”, що доступно за посиланням:

https://www.me.gov.ua/Documents/MoreDetails?lang=uk-UA&id=e06d0d8f-a4ab-43a4-b89b-facd80ee66cd&title=VideoKursprofesiinoProZakupivli

Разом з тим зазначаємо, що ураховуючи частину другу статті 19 Конституції України, та відповідно до норм Закону, Положення про  Міністерство  економіки  України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 № 459 (зі змінами), до компетенції Мінекономіки як Уповноваженого органу не належить визначення правомірності дій суб'єктів сфери публічних закупівель в конкретних випадках. 

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Зміна істотних умов
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2