Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Меню
Консультації
Запит від ДНЗ "Василівський ПЛ"
Тема: Інше
Тема розширена: Про виправлення помилок
Суть питання: Доброго дня! Нашою установою були двічі проведені Відкриті торги які не відбулися через відсутність достатньої кількості тендерних пропозицій, та оголошена Переговорна процедура закупівлі Електричної енергії, ідентифікатор закупівлі UA-2020-12-21-006235-a. При підписанні договору була допущена помилка в даті укладення договору, потрібно було укладати договір 01.01.2021р. а укладено 31.12.2020 рік. Договір було завантажено на веб-портал Уповноваженого органу уповноваженою особою, в звіті про укладення договору була зазначена правильна дата 01.01.2021 р., а сканована копія договору від 31.12.2020 р. Враховуючи відповіді МЕРТУ на запити 94/2016 та 82/2017, мною як Уповноваженою особою було прийняте рішення про виправлення цієї помилки шляхом оформлення та розміщення на веб-порталі Уповноваженого органу відповідного протоколу УО та додаткової угоди про зміну дати договору. Помилка через неуважність була допущена лише при написані дати укладення договору. Звертаємося до Вас, як до Уповноваженого органу, який здійснює регулювання та реалізує державну політику у сфері закупівель. Будь-ласка, надайте роз’яснення, як Замовнику діяти в подібній ситуації? А саме:
1. Чи можна вважати невірну дату укладання договору технічною (механічною) помилкою (опискою)?
2. Чи правомірні дії Уповноваженої особи при укладенні додаткової угоди та протоколу УО про зміну дати договору?
3. Чи може бути датою підписання договору дата, яка припадає на вихідний день? Сподіваємось на чіткі відповіді на задані питання, а не лише на цитування норм чинного законодавства України. Система "Prozorro" не досконала, у Замовників виникає безліч питань та складнощів, розібратися з якими ніхто не допомагає. Заздалегідь вдячні за розуміння та відповідь.
Відповідь на запит 310/2021

Шановний користувачу, повідомляємо, що відповідь на аналогічне питання щодо обчислення строків відповідно до Цивільного кодексу України зазначена у запиті №283/2016 на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу за посиланням:

http://www.me.gov.ua/InfoRez/Details?id=011d5df6-768e-46e9-9f66-86a71737584d&lang=uk-UA 

Разом з тим зазначаємо, що ураховуючи частину другу статті 19 Конституції України, Положення про  Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 № 459 (зі змінами), до компетенції Мінекономіки як Уповноваженого органу не належить визначення правомірності дій замовників в конкретних випадках. 

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Відкриті торги Оприлюднення інформації про закупівлю
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2