Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню
Консультації з питань публічних закупівель
Запит від Відділ освіти Борівської РДА Харківської області
Тема: Відміна торгів або визнання їх такими, що не відбулись
Суть питання: 20 лютого 2018 року відбувся аукціон по закупівлі вугілля кам'яного марки ДГ 13-100. Визнано переможця й опубліковано повідомлення про намір укласти договір. 7 березня 2018 року надійшла скарга про усунення порушень до постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України. Скарга очікує розгляду. З якого пункту закону про публічні закупівлі маємо відмінити торги.
Відповідь на запит 257/2018

Шановний користувачу, Закон України "Про публічні закупівлі" (далі- Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

У свою чергу, порядок оскарження процедур закупівель визначений статтею 18 Закону.

Так, частиною дев’ятою статті 18 Закону установлено, що за результатами розгляду скарги орган оскарження має право, зокрема прийняти рішення про встановлення або відсутність порушень процедури та про заходи, що повинні вживатися для їх усунення, зокрема за неможливості виправити допущені порушення відмінити процедуру закупівлі.

При цьому згідно з частиною дванадцятою статті 18 Закону рішення органу оскарження набирають чинності з дня їх прийняття та є обов'язковими для виконання замовниками, особами, яких вони стосуються.

Разом з цим, перелік підстав для відміни торгів або визнання їх такими, що не відбулися визначений статтею 31 та є вичерпним. Відповідно до абзацу третього частини першої статті 31 Закону замовник відміняє торги в разі неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства з питань публічних закупівель.

Принагідно інформуємо що питання оскарження розглянуто в листі від 02.08.2016 № 3302-06/24156-06 "Щодо оскарження, здійснення контролю та моніторингу закупівель", розміщеному на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель за посиланням http://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?lang=uk-UA&id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&pageNumber=7&fCtx=inName&fSort=date&fSdir=desc

Водночас з питанням оскарження процедур закупівель додатково можна ознайомитись на інформаційному ресурсі infobox.prozorro.org за посиланнями http://infobox.prozorro.org/knowledge-base/view/615?q= , http://infobox.prozorro.org/knowledge-base/view/701?q=

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Оскарження процедури закупівлі
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2