Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Консультації
Запит від Міністерство молоді та спорту України
Тема: Допорогові закупівлі
Тема розширена: обмеження в сумі 6000.00 грн. за одиницю товару при реєстраціїї договору в службі казначейства з ФОП, який прцює без ПДВ
Суть питання: В ході допорогової закупівлі по КЕКВ 2210 Учасником подано пропозицію на суму 7000.00 грн без ПДВ.за одиницю товару( так як це ФОП, який працює без ПДВ) Чи правомірно вимагати казначейською службою обмеження в сумі 6000.00 грн. за одиницю товару при реєстраціїї договору? Якщо це дійсно так, прохання надати роз'яснення та посилання на нормативний документ де це зазначено.
Відповідь на запит 711/2018

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Закон застосовується до замовників, за умови, що вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує відповідні вартісні межі, встановлені в абзацах другому і третьому частини першої статті 2 Закону.

У свою чергу, виходячи зі змісту абзацу четвертого частини першої статті 2 Закону, під час здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг, вартість яких є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому частини першої статті 2 Закону, замовники можуть використовувати електронну систему закупівель (далі – система) з метою відбору постачальника товару (товарів), надавача послуги (послуг) та виконавця робіт для укладення договору.

У разі здійсненні допорогових закупівель з використанням системи застосовується Порядок здійснення допорогових закупівель (далі – Порядок), який затверджено наказом ДП “Зовнішторгвидав України” від 13.04.2016 № 35.

Відповідно до пунктів 9.4 та 9.5 Порядку договір за результатами проведення допорогової закупівлі підписується між замовником та переможцем поза системою згідно чинного законодавства не раніше ніж через 2 робочих дні після оприлюднення рішення про переможця закупівлі. Договір між замовником та переможцем має бути підписаний на суму, що не перевищує ціну останньої пропозиції, поданої переможцем в аукціоні. При цьому замовник зобов'язаний завершити закупівлю шляхом підписання договору або відміни закупівлі протягом 30 днів після закінчення строку подання пропозицій.

У свою чергу, порядок реєстрації та обліку бюджетних зобов'язань замовників в органах виконавчої влади, що реалізують державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, за договорами, укладеними за результатами проведення допорогових закупівель не є предметом регулювання Закону і Порядку.

Поряд з цим, оскільки відповідно до абзацу другого пункту 1 Положення про Міністерство фінансів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 № 375, Мінфін України є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову та бюджетну політику, при цьому відповідно до Положення про Державну казначейську службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.04.2015 № 215, Державна казначейська служба України зокрема надає консультаційну допомогу учасникам бюджетного процесу з питань, що належать до компетенції казначейства, з питань нормативно-правового регулювання реєстрації та обліку бюджетних зобов'язань рекомендуємо додатково звернутись до вищевказаних органів виконавчої влади.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Допорогові закупівлі Державна казначейська служба України
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство розвитку економіки,
торгівлі та сільського господарства України
01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2