Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню
Консультації з питань публічних закупівель
Запит від Міське комунальне унітарне підприємство «Міськсвітло»
Тема: Планування закупівель
Тема розширена: Підстава для закупівлі в поточному році на слідуючий
Суть питання: Міське комунальне унітарне підприємство, як одержувач бюджетних коштів, в межах своєї компетенції звертається до вас з наступного питання.
Для виконання покладених на підприємство завдань з забезпечення належної експлуатації мереж зовнішнього освітлення міста, підприємством проводяться публічні закупівлі, у відповідності до вимог, передбачених ЗУ «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), зокрема електричної енергії у великих обсягах, послуги з перетікання реактивної енергії, послуги з розподілу електричної енергії тощо.
Відповідно до нової редакції закупівлі, зокрема ч.10.ст. забороняється придбання товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур закупівель/спрощених закупівель, визначених цим Законом, та укладення договорів про закупівлю, які передбачають оплату замовником товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур закупівель/спрощених закупівель, визначених цим Законом. Таким чином, застосувати ст. 631 ЦКУ, наприклад під час проведення переговорної процедури закупівлі вже не уявляється можливим та всупереч Закону.
Враховуючи потреби в електричній енергії на 2021 рік, в кількісному еквіваленті то попередньо вартість закупівлі, що перевищуватиме 133 тис. євро, процедура проводитиметься з публікацією на англійській мові, так званні «міжнародні торги». З огляду на те, що процедура у часі досить тривала (понад 50 днів), а також враховуючи, фактор ризику, що торги можуть не відбутися, й тягне за собою відрахування ще 50 днів, підприємство планує розпочати публічні закупівлі вже наприкінці вересня поточного року, для потреб на 2021 рік. Таке рішення замовника потребує отримання відповіді на деякі нижченаведені питання. Слід зауважити, що 20% від попередніх договорів, як правило вистачає для оплати послуг з постачання, перетікання та розподілу електричної енергії на 2 календарних тижня.
Відповідно до листа Департаменту сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України «Щодо планування закупівель» опублікованого 03.09.2020р. замовник, який є розпорядником бюджетних коштів, (одержувачем бюджетних коштів) може здійснювати закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до тимчасового індивідуального кошторису (тимчасового індивідуального плану використання бюджетних коштів). Водночас після затвердження та доведення постійного кошторису на рік, обрання і проведення способів закупівель здійснюється без урахування обсягів закупівель, здійснених відповідно до тимчасового індивідуального кошторису (тимчасового індивідуального плану використання бюджетних коштів), керуючись відповідними вартісними межами, визначеними Законом.
В іншому випадку за наявності тимчасового індивідуального кошторису (тимчасового індивідуального плану використання бюджетних коштів) замовник може здійснювати закупівлю планової потреби у товарах, роботах і послугах на рік. При цьому у проекті договору про закупівлю та договорі про закупівлю такий замовник може визначити умову взяття зобов'язань щодо сплати частини предмета закупівлі в межах доведеної суми в тимчасовому кошторисі, та передбачити умову щодо оплати залишку суми договору виключно за наявності коштів згідно з постійним кошторисом (планом використання бюджетних коштів).
З огляду на положення даного листа Уповноваженого органу в сфері публічних закупівель, просимо, Вас як Уповноваженого органу, повідомити та надати рекомендації з наступних питань:
1. У який спосіб та на підставі якого документу замовнику розпочати наприкінці вересня поточного року закупівлю електричної енергії за відкритими торгами (розподілу та перетікання енергії за переговорною) не маючи тимчасовий чи постійний кошторис, щоб передбачити закупівлю, в Річному плані (зазначивши очікувану вартість, джерело фінансування, тощо)?
З даного питання звертадися до міської ради м. Вінниці, але нажаль зазначили про необхідність звертання до Вас,як Уповноваженого органу.
Додаткові матеріали:
Відповідь на запит 2278/2020

Шановний користувачу, повідомляємо, що відповідь на питання міститься в листі  від 10.09.2020 №   3304-04/55366-06 “Щодо передумов здійснення закупівель”, розміщеному на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу за посиланням:  https://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&lang=uk-UA&fNum=3304-04%2F55366-06

При цьому відповідь щодо застосування статті 631 Цивільного кодексу України розглянута у запиті № 815/2020  за посиланням https://me.gov.ua/InfoRez/Details?id=b4d26bd4-4fb9-4f22-834d-1ec844f23c3c&lang=uk-UA 

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Планування закупівель
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2