Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню
Консультації з питань публічних закупівель
Запит від Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області
Тема: Інше
Суть питання: Головне управління зверталось до Мінекономіки із запитом щодо закупівлі електричного котла (зокрема, проєктних робіт, робіт по монтажу котла тощо) у приміщення, яке має двох власників (Пенсійний фонд 75% та Банк 25%). Надано посилання на відповіді на запити, що стосуються відносин оренди та відшкодування. Водночас, такі відносини "не є схожими за змістом", оскільки при оренді є один власник приміщення, який і проводить закупівлю із врахуванням забезпечення потреб у певних, зокрема, комунальних послугах і орендарів. У порушеному Головним управлінням запитанні, є два власники приміщення. Повторно просимо надати змістовне роз'яснення на запитання:
"Наявна єдина система теплопостачання у приміщенні на двох власників із розміщенням котла на частині приміщення, власником якого є Головне управління. Планується закупівля робіт по встановленню котла. Проєктні роботи, підрядні роботи, авторський нагляд, технічний нагляд, послуги на збільшення потужності має робити кожен власник щодо свого приміщення? Чи можливо закупівлі таких робіт/послуг провести одним замовником але при цьому яким чином оформити отримання коштів від іншого власника приміщення?
Відповідь на запит 667/2021

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.

Згідно з пунктом 25 частини першої статті 1 Закону публічна закупівля (далі - закупівля) - придбання замовником товарів, робіт і послуг у порядку, встановленому цим Законом. 

Відповідно до пункту 6 частини першої статті 1 Закону договір про закупівлю - господарський договір, що укладається між замовником і учасником за результатами проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі та передбачає платне надання послуг, виконання робіт або придбання товару.

Таким чином, у разі якщо замовником у розумінні Закону передбачено придбання товарів, робіт і послуг, така закупівля здійснюється відповідно до вимог Закону, в один із способів, керуючись відповідними вартісними межами.

При цьому, відповідь щодо застосування вартісних меж розглянуто у запиті 688/2020 за посиланням: https://www.me.gov.ua/InfoRez/Details?id=a3d0cc9d-aca6-4025-951d-16f77eacfcf4&lang=uk-UA

Водночас повідомляємо, що на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель, за посиланням:

https://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&lang=uk-UA&fNum=3304-04%2F54160-06 розміщено лист від від 03.09.2020 №3304-04/54160-06 “Щодо планування закупівель”

Разом з тим зазначаємо, що на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель за посиланням:

https://www.me.gov.ua/Documents/MoreDetails?lang=uk-UA&id=e06d0d8f-a4ab-43a4-b89b-facd80ee66cd&title=VideoKursprofesiinoProZakupivli розміщено відео курс “Професійно про закупівлі”, в якому розглянута тема “Планування закупівель або що треба знати та розуміти замовникові про планування та визначення предмета закупівлі”.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Планування закупівель
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2