Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Меню
Консультації
Запит від ПАТ «Укрзалізниця" регіональна філія «Донецька залізниця»
Тема: Виконання договору
Тема розширена: (ПРОЛОНГАЦІЯ) Продовження строку дії договору в обсязі на 20% від суми
Суть питання: Підкажіть, будь ласка, якщо замовник і постачальник відповідно до пункту 5. статті 36 розділу VII Закону України «Про публічні закупівлі», вирішили продовжити строк дії договору на поставку продукції, укладеного у 2018 році, який діє до 31.12.2018 року, в обсязі, що не перевищує 20% від суми договору. А саме суть питання полягає в тому, чи можливо укласти дану додаткову угоду, наприклад, в листопаді або грудні 2018 року, та завезти пролонгований обсяг продукції до кінця 2018 року.
Відповідь на запит 946/2018

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

На Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель, за посиланням http://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?lang=uk-UA&id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&pageNumber=8&fCtx=inName&fSort=date&fSdir=desc  розміщено лист від 27.10.2016 № 3302-06/34307-06 “Щодо зміни істотних умов договору про закупівлю”, який містить відповідь щодо можливості продовження строку дії договору.

Частиною першою статті 36 Закону установлено, що договір про закупівлю укладається відповідно до норм Цивільного кодексу України та Господарського кодексу України з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.

Відповідно до частини п'ятої статті 36 Закону  дія договору про закупівлю може продовжуватися на строк, достатній для проведення процедури закупівлі на початку наступного року, в обсязі, що не перевищує 20 відсотків суми, визначеної в договорі, укладеному в попередньому році, якщо видатки на цю мету затверджено в установленому порядку.

Згідно з частиною першою статті 631 Цивільного Кодексу України строком договору є час, протягом якого сторони можуть здійснити свої права і виконати свої обов'язки відповідно до договору.

Відповідно до частини п'ятої статті 193 Господарського кодексу України зобов'язана сторона має право виконати зобов'язання достроково, якщо інше не передбачено законом, іншим нормативно-правовим актом або договором, або не випливає із змісту зобов'язання.

Водночас частиною першою статті 531 ЦКУ передбачено, що боржник має право виконати свій обов'язок достроково, якщо інше не встановлено договором, актами цивільного законодавства або не випливає із суті зобов'язання чи звичаїв ділового обороту.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Договір про закупівлю
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2