Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Меню
Консультації
Запит від Національна академія педагогічних наук України
Тема: Зміна істотних умов договору
Суть питання: По тендерній документації під час проведення поточного ремонту туалету на перегородку повинні покласти плитку орієнтовно 5кв.м., а при демонтажу виявлено, що перегородку необхідно зносити. Як правильно бути в цьому випадку з тендерною документацією та кошторисом до договору і що взагалі робити.
Відповідь на запит 840/2018

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Водночас повідомляємо, що на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель, за посиланнями http://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?lang=uk-UA&id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&pageNumber=8&fCtx=inName&fSort=date&fSdir=desc , http://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?lang=uk-UA&id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&pageNumber=6&fCtx=inName&fSort=date&fSdir=desc, http://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?lang=uk-UA&id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&pageNumber=8&fCtx=inName&fSort=date&fSdir=desc,  розміщено листи від 14.09.2016 № 3302-06/29640-06 "Щодо планування закупівель",  від 27.10.2016 № 3302-06/34307-06 “Щодо зміни істотних умов договору про закупівлю”, від 30.12.2016 № 3302-06/42560-06 “Щодо укладення, виконання, зміни та розірвання договору про закупівлю”.

Таким чином, у разі необхідності зменшення обсягів закупівлі сторони можуть внести відповідні зміни відповідно до пункту 1 частини четвертої статті 36 Закону.

При цьому, оскільки пунктами 1 - 7 частини четвертої статті 36 Закону не передбачено можливості збільшення обсягів закупівлі,  у разі виникнення додаткової потреби у закупівлі, яку замовник об"єктивно не міг передбачити на момент здійснення первинної закупівлі, укладення договору можливе після внесення відповідних змін до річного плану/додатку, керуючись вартісними межами, встановленими у статті 2 Закону, оскільки такий предмет закупівлі вважатиметься новим предметом договору.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Зміна істотних умов Договір про закупівлю
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2