Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Меню
Консультації
Запит від Шилін Володимир Анатолійович
Тема: Предмет закупівлі
Тема розширена: Предмет закупівлі
Суть питання: Що є предметом закупівлі згідно Закону під час закупівлі "Робіт з розбирання будівель та споруд згідно з проектом ліквідації об'єкта","Робіт з рекультивації та озеленення території після розбирання будівель та споруд тощо, під час яких не передбачається нове будівництво, реконструкція, капітальний ремонт і відповідно створення матеріального об'єкту (споруди) для подальшої експлуатації?
Як визначати код закупівлі згідно ДК 021:2015?
Відповідь на запит 715/2018

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Виходячи зі змісту пункту 22 частини першої статті 1 Закону роботами є проектування, будівництво нових, розширення, реконструкція, капітальний ремонт та реставрація існуючих об’єктів і споруд виробничого і невиробничого призначення, роботи з нормування в будівництві, геологорозвідувальні роботи, технічне переоснащення діючих підприємств та супровідні роботам послуги, у тому числі геодезичні роботи, буріння, сейсмічні дослідження, аеро- і супутникова фотозйомка та інші послуги, що включаються до кошторисної вартості робіт, якщо вартість таких послуг не перевищує вартості самих робіт.

Таким чином, у разі якщо розбирання будівель та споруд, рекультивація та озеленення території після розбирання будівель здійснюється (є необхідним супроводом) для проведення робіт, що включається до зведеного кошторисного розрахунку, та водночас вартість таких супутніх послуг не перевищує вартості самих робіт, зазначений предмет закупівлі відноситься до визначення “роботи” у розумінні Закону.

В іншому випадку закупівля має здійснюватись за відповідним визначенням предмета згідно з терміном “послуги” на підставі пункту 17 частини першої статті 1 Закону, керуючись відповідними вартісними межами, встановленими у статті 2 Закону.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Предмет закупівлі
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2