Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню
Консультації з питань публічних закупівель
Запит від ПАТ "УКРТРАНСГАЗ"
Тема: Тендерний комітет або уповноважена особа
Суть питання: Чи може бути одночасно членом декількох тендерних комітетів, особа замовника, у випадку, якщо в організації існує одночасно декілька тендерних комітетів (щодо закупівель філіями та апаратом замовника). Прохання не давати посилання на лист МЕРТУ №3302-06/31458-07, - там нема на це питання відповіді.
Відповідь на запит 621/2017

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Відповідно до частини першої статті 11 Закону для організації та проведення процедур закупівель замовник утворює тендерний комітет (комітети) або визначає уповноважену особу (осіб).

Примірне положення про тендерний комітет або уповноважену особу (осіб) (далі – Примірне положення), затверджене наказом Мінекономрозвитку від 30.03.2016 № 557 “Про затвердження Примірного положення про тендерний комітет або уповноважену особу (осіб)”.

Положення про тендерний комітет або уповноважену особу (осіб) визначає правовий статус, загальні організаційні та процедурні засади діяльності тендерного комітету та уповноваженої особи (осіб), а також їх права, обов’язки та відповідальність (пункт 1.1 Примірного положення).

Виходячи зі змісту частини другої статті 11 Закону та пункту 2.1. Примірного положення, склад комітету, зміни до складу та положення про нього затверджуються рішенням замовника. Для організації та проведення процедур закупівель замовник може утворити один або декілька комітетів у залежності від особливостей своєї діяльності.

При цьому членами тендерного комітету можуть бути виключно працівники замовника.

Поряд з цим обмеження щодо складу тендерного комітету встановлені у абзаці 2 частини другої статті 11 Закону.

Таким чином, членами тендерного комітету (комітетів) можуть бути будь-які посадові (службові) особи замовника, крім осіб, визначених у абзаці 2 частини другої статті 11 Закону.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Тендерний комітет
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2