Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Меню
Консультації
Запит від Приватне підприємство "Промислове та цивільне будівництво і проектування"
Тема: Допорогові закупівлі
Тема розширена: Мінімальний крок аукціону
Суть питання: Просимо надати роз'яснення з наступного питання: в Оголошенні про про проведення спрощеної закупівлі Замовник зазначив, що мінімальник крок під час проведення аукціону: 0,5%. Чи обов'язково робити мінімальний крок аукціону навіть початкова ціна Учасника є найменшою? Чи обов'язково таклму Учаснику робити мінімальний крок в кожному раунді електронного аукціону?
Відповідь на запит 176/2021

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.

Разом з тим, відповідно до пункту 13 частини 3 статті 14 Закону в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, що оприлюднюється замовником відповідно до статті 10 цього Закону, обов’язково зазначається розмір мінімального кроку пониження ціни під час електронного аукціону в межах від 0,5 відсотка до 3 відсотків або в грошових одиницях очікуваної вартості закупівлі.

При цьому, виходячи зі змісту вимог Закону, учасник аукціону може понизити ціну своєї пропозиції не менше, ніж на один крок від своєї попередньої ціни. 

Водночас для проведення спрощеної закупівлі із застосуванням електронного аукціону має бути подано не менше двох пропозицій. У разі якщо була подана одна пропозиція, електронна система закупівель після закінчення строку подання пропозицій автоматично переходить до етапу розгляду на відповідність умовам, визначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, та вимогам до предмета закупівлі пропозиції учасника.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Аукціон
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2