Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Меню
Консультації
Запит від КНП Херсонський обласний кардіологічний центр ХОР
Тема: Оприлюднення інформації про закупівлю
Тема розширена: звіт про укладений договір до 50 тис. грн після 19.04.2020
Суть питання: Згідно листа МЕРТ 3304-04/28729-06 від 05.05.2020 "Щодо спрощених закупівель" надано роз'яснення щодо обов’язкового оприлюднення замовниками звіту про договір про закупівлю, укладений без використання системи (далі – звіт) у випадку здійснення такої закупівлі на суму від 0,01 до 50 тисяч гривень.

Питання: Підприємство закупляє за готівку 5 л питної води за наявності потреби (раз на 3 дні, раз на тиждень). Визначити потребу води питної на весь рік не можливо з технічних причин. З огляду на вищезгадане роз'яснення чи необхідно підприємству для закупівлі кожних 5 л води очікуваною вартістю 2,0 грн
а)вносити зміни у річний план
б)створювати протокол уповноваженої особи
в)публікувати звіт про укладений договір в електронній системі закупівель
якщо дії а-б-в разом коштують для підприємства більше ніж вартість предмету закупівлі?
Відповідь на запит 899/2020

Водночас повідомляємо, що вичерпна відповідь в межах компетенції Уповноваженого органу міститься в листі від 05.05.2020  №  3304-04/28729-06 "Щодо спрощених закупівель", розміщеному на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель за посиланням:https://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&lang=uk-UA&fNum=3304-04%2F28729-06

При цьому всі рішення про закупівлю,  у тому числі щодо визначення потреби та предмета закупівлі, приймаються замовником самостійно.  Згідно з  статтею 44 Закону України "Про публічні закупівлі"  відповідальність за порушення вимог цього Закону несуть службові (посадові) особи, уповноважена особа замовника та керівники замовників.

Крім цього, виходячи зі змісту пункту 21 Порядку функціонування електронної системи закупівель та проведення авторизації електронних майданчиків, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2016 № 166 (зі змінами), оператор авторизованого/попередньо авторизованого електронного майданчика може надавати послуги, зокрема замовникам, і повинен забезпечити для усіх користувачів на безоплатній основі рівний доступ до інформації про закупівлі, включаючи надання можливості спостерігати за перебігом проведення аукціону в інтерактивному режимі реального часу, інформаційну підтримку, зокрема ознайомлення з переліком замовників, інформацією про закупівлі, точне визначення часу та дати подання і зміни будь-яких документів, які підлягають оприлюдненню, а також забезпечити можливість вчинення усіх необхідних дій для проведення закупівлі та виконання інших вимог, встановлених Законом.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Оприлюднення інформації про закупівлю
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2