Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню
Консультації з питань публічних закупівель
Запит від АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «РВС БАНК»
Тема: Тендерна документація
Тема розширена: Щодо вимог до забезпечення тендерної пропозиції/пропозиції
Суть питання: Висловлюємо Вам свою повагу та просимо надати відповідь щодо наступного.
Згідно із пунктом 1 ФОРМИ забезпечення тендерної пропозиції / пропозиції, затвердженої Наказом МІНІСТЕРСТВА РОЗВИТКУ ЕКОНОМІКИ, ТОРГІВЛІ ТА СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ від 14.12.2020 № 2628 «Про затвердження форми і Вимог до забезпечення тендерної пропозиції / пропозиції» вимагається вказувати, зокрема «Відомості про договір, відповідно до якого видається гарантія банком, страховою організацією, фінансовою установою (у разі наявності)».
Одночасно, у підпункті 11 пункту 4 ВИМОГ до забезпечення тендерної пропозиції / пропозиції, затверджених Наказом МІНІСТЕРСТВА РОЗВИТКУ ЕКОНОМІКИ, ТОРГІВЛІ ТА СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ від 14.12.2020 № 2628 «Про затвердження форми і Вимог до забезпечення тендерної пропозиції / пропозиції» (далі – Вимоги) передбачено, що: «11) у разі якщо надавачем гарантії є страхова організація, зазначається: назва договору, відповідно до якого надається гарантія, його номер та інші реквізити договору в разі їх наявності; ліцензія на здійснення страхової діяльності». При чому, відсутнє будь-яке застереження щодо обов’язковості вказання назви договору, відповідно до якого надається гарантія, його номеру та інших реквізитів договору, якщо надавачем гарантії є банк.
Вимоги визначають обов’язкові вимоги до гарантії, яка надається як забезпечення тендерної пропозиції / пропозиції, передбаченої пунктом 10 частини першої статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі», банками, іншими фінансовими установами та страховими організаціями.
Питання:
Якщо надавачем гарантії є Банк, чи обов’язково потрібно заповнювати інформацію у Гарантії щодо «Відомостей про договір, відповідно до якого видається гарантія банком, страховою організацією, фінансовою установою (у разі наявності)» ?
Відповідь на запит 971/2021

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.

Водночас наказом Мінекономіки від 14.12.2020 № 2628 затверджені форма і вимоги до забезпечення тендерної пропозиції / пропозиції (далі – форма, вимоги).

Так,  зокрема, пункт 1 форми передбачає зазначення відомостей про договір, відповідно до якого видається гарантія банком, страховою організацією, фінансовою установою (у разі наявності). Водночас пунктом 11 розділу 4 вимог  передбачено, що у разі якщо надавачем гарантії є страхова організація, то зазначається: назва договору, відповідно до якого надається гарантія, його номер та інші реквізити договору в разі їх наявності.

Отже, відомості про договір, відповідно до якого видається гарантія, яка надається як забезпечення тендерної пропозиції / пропозиції, обов'язково зазначаються у разі якщо надавачем гарантії є страхова організація. У разі якщо гарантія, яка надається як забезпечення тендерної пропозиції / пропозиції, надається банком чи фінансовою установою, то відомості про договір, відповідно до якого видається гарантія, зазначаються у разі наявності такого договору.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Тендерна документація
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2