Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню
Консультації з питань публічних закупівель
Запит від ВП "Укренергосервіс" ДП "НЕК "Укренерго"
Тема: Тендерний комітет або уповноважена особа
Тема розширена: Проведення процедур колегією уповноважених осіб
Суть питання: Доброго дня. У нас на підприємстві проведенням процедур закупівель займаються уповноважені особи. Маємо намір внести зміни в положення та передбачити, що торги, очікувана вартість яких перевищує 50 млн. грн. розглядаються колегією з трьох уповноважених осіб. Додатково опишемо порядок вибору цих УО, порядок голосування та інші деталі. Просимо підтвердити, що такі наші дії не суперечать чинному законодавству.
Відповідь на запит 220/2018

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

На Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель, за посиланням http://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?lang=uk-UA&id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&pageNumber=7&fCtx=inName&fSort=date&fSdir=desc розміщено лист від 12.09.2016 № 3302-06/29267-08 “Щодо визначення Уповноваженої особи”, який містить питання стосовно можливості створення окремого структурного підрозділу.       

При цьому, оскільки Закон не містить обмеження щодо визначення однієї або декількох уповноважених осіб, замовник  самостійно може   установити у положенні про уповнованих осіб відповідний порядок для організації і проведення процедур закупівель уповноваженими особами.

Разом з тим, згідно зі статтею 38 Закону за порушення вимог, установлених цим Законом в частині прийнятих рішень, вибору і застосування процедур закупівлі, відповідальність несуть члени тендерного комітету або уповноважена особа (особи) персонально.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2