Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Меню
Консультації
Запит від Департамент освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації
Тема: Відкриті торги
Суть питання: Просимо надати роз'яснення з приводу наступної ситуації.
Оголошено відкриті торги на закупівлю товару. Після оголошення тендеру виникла необхідність у збільшенні кількості товару без зміни очікуваної вартості.
Чи має право замовник внести зміни до тендерної документації та оголошення про проведення процедури закупівлі в частині збільшення обсягу закупівлі?
Відповідь на запит 2376/2020

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі”  (далі - Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.

Ураховуючи вимоги статті 4 Закону, закупівля здійснюється відповідно до річного плану. При цьому очікувана вартість предмета закупівлі у річному плані зазначається на момент, що передує проведенню відповідної процедури закупівлі та не потребує коригування за результатами здійснення такої процедури закупівлі.

Ураховуючи вимоги пункту 31 частини першої статті 1 Закону, тендерна документація розробляється та затверджується замовником і повинна містити відомості, передбачені частиною другою статті 22 Закону, зокрема кількість товару.

Частиною другою статті 24 Закону встановлено, що замовник має право з власної ініціативи або у разі усунення порушень законодавства у сфері публічних закупівель, викладених у висновку органу державного фінансового контролю відповідно до статті 8 цього Закону, або за результатами звернень, або на підставі рішення органу оскарження внести зміни до тендерної документації. У разі внесення змін до тендерної документації строк для подання тендерних пропозицій продовжується замовником в електронній системі закупівель таким чином, щоб з моменту внесення змін до тендерної документації до закінчення кінцевого строку подання тендерних пропозицій залишалося не менше семи днів.

Разом з тим, початком конкурентної процедури закупівлі є оприлюднення у відповідності до статті 10 Закону оголошення про її проведення,  яке має унікальний номер, присвоєний електронною системою закупівель.

Зміст оголошення про проведення відкритих торгів визначено частиною другою статті 21 Закону. Так, згідно з пунктом 3 частини другої статті 21 Закону  оголошення повинно містити, зокрема інформацію про кількість та місце поставки товарів, обсяг і місце виконання робіт чи надання послуг.

При цьому, Законом не передбачено внесення змін до оголошення про проведення процедури закупівлі після його оприлюднення в електронній системі закупівель.

У зв"язку з цим, при внесенні змін до тендерної документації замовнику слід урахувувати інформацію, вказану ним в річному плані та оголошенні для уникнення у подальшому невідповідності між оголошеною та проведеною конкурентною процедурою закупівлі.

Водночас визначення потреби у товарах, роботах, послугах, у тому числі щодо кількості або обсягів закупівлі, очіукваної вартості, планування джерел видатків тощо, є необхідними передумовами здійснення закупівель. 

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Тендерна документація
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2