Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Меню
Консультації
Запит від КП Теплосервіс
Тема: Інше
Тема розширена: Спрощена закупівля
Суть питання: Доброго дня. Підскажіть будь-ласка. Оголошена спрощена процедура закупівлі на суму 100 000 без ПДВ. Пройшов аукціон і є потенційний переможець з ціною 70 000 без ПДВ. На наступний день, після аукціону, цей учасник надав пропозицію, в якій суму 70 000 (вказав з урахуванням ПДВ, а без ПДВ - 58 333 грн). Якщо взяти ціну без ПДВ (58 333 грн)- то вона буде аномально низькою (відхилення більше 40 %), але ,електронна система її не визначила , бо учасник не вказав цю суму при аукціоні, а вказав в документації до пропозиції. Чи можемо ми відхилити дану пропозицію? якщо так , то посилаючись на який пункт закону.
Відповідь на запит 1606/2020

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (у редакції Закону № 114-ІХ від 19.09.2019) (далі - Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.

Порядок проведення спрощених закупівель установлений статтею 14 Закону. Правові підстави у разі яких замовник відхиляє пропозицію визначені частиною тринадцятою статті 14 Закону.

Так, зокрема згідно з пунктом 1 частини тринадцятої статті 14 Закону замовник відхиляє пропозицію в разі, якщо пропозиція учасника не відповідає умовам, визначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, та вимогам до предмета закупівлі.

Крім цього, виходячи з поняття "аномально низька ціна тендерної пропозиції", яке визначено пунктом 3 частини першої статті 1 Закону, аномально низька ціна не застосовується до спрощених закупівель, де передбачено подання учасниками пропозицій.

При цьому рішення про відхилення пропозиції у відповідності до частини тринадцятої статті 14 Закону приймаються замовником самостійно, керуючись принципами здійснення закупівель, визначеними статтею 5 Закону, та з дотриманням законодавства в цілому.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Допорогові закупівлі
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2