Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню
Консультації з питань публічних закупівель
Запит від Головне управління Національної поліції в Черкаській області
Тема: Відкриті торги
Тема розширена: Про надання роз'яснення щодо застосування ЗУ «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 №922-VІІІ
Суть питання: Відповідно до пп.35 п.1 ст.1 Закону України від 25.12.2015 № 922-VIII "Про публічні закупівлі" (зі змінами) учасник процедури закупівлі - фізична особа, у тому числі фізична особа - підприємець, юридична особа (резидент або нерезидент), яка подала тендерну пропозицію. Також, згідно з пп.30 п.1 ст.1 цього ж закону, тендерна пропозиція - пропозиція щодо предмета закупівлі або його частини (лота), яку учасник подає замовнику відповідно до вимог тендерної документації.
Враховуючи вищевикладене, просимо Вас надати роз'яснення чи можна не вважати учасником процедури закупівлі підприємця, юридичну особу (резидента або нерезидента), якщо надана ним тендерна пропозиція не відповідає вимогам тендерної документації.
Відповідь на запит 609/2018

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Згідно з пунктом 35 частини першої статті 1 Закону учасник процедури закупівлі (далі – учасник) – фізична особа, у тому числі фізична особа – підприємець, юридична особа (резидент або нерезидент), яка подала тендерну пропозицію або взяла участь у переговорах у разі застосування переговорної процедури закупівлі.

Таким чином, учасником процедури закупівлі є суб’єкт, визначений у пункті 35 частини першої статті 1 Закону, за умови подання ним тендерної пропозиції.

При цьому, ураховуючи вимоги пункту 29 частини першої статті 1 Закону, тендерна документація розробляється та затверджується замовником і повинна містити перелік складових, визначених частиною другою статті 22 Закону, зокрема інструкцію з підготовки тендерних пропозицій, один або декілька кваліфікаційних критеріїв до учасників, інформацію про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі та ін.

Виходячи зі змісту пункту 30 частини першої статті 1 Закону тендерна пропозиція готується учасником процедури закупівлі відповідно до вимог, встановлених замовником у тендерній документації.

Перелік підстав для відхилення тендерних пропозицій визначений частиною першою статті 30 Закону.

У свою чергу, згідно з пунктом 4 частини першої статті 30 Закону замовник відхиляє тендерну пропозицію в разі якщо тендерна пропозиція не відповідає умовам тендерної.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Учасник процедури закупівлі
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2