Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Меню
Консультації
Запит від Павлова Юлія Михайлівна
Тема: Зміна істотних умов договору
Тема розширена: Щодо зміни ціни у зв'язку із зміною ставок податків і зборів
Суть питання: Прошу надати роз`яснення щодо правильного трактування листа Мінекономрозвитку України від 27.10.2016 року № 3302-06/34307-06 «Щодо зміни істотних умов договору про закупівлю», а саме, щодо зміни ціни у зв’язку із зміною ставок податків та зборів.
Відповідно до п 6 частини 4 статті 36 Закону істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватись після його підписання до виконання зобов’язань сторонами у повному обсязі, крім випадку зміни ціни у зв’язку із зміною ставок податків і зборів, пропорційно до змін таких ставок.
- Чи збільшення розміру мінімальної заробітної плати, яка призводить пропорційно до збільшення відрахування єдиного соціального внеску та військового збору, може вважатись підвищенням ставок податків та зборів відповідно до вимог п.6.ч.4. ст. 36 Закону
Відповідь на запит 245/2019

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі − Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Водночас повідомляємо, що схоже за змістом питання розглянуто у запиті 52/2017, розміщеному на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель за посиланням http://www.me.gov.ua/InfoRez/Details?id=669bc1e6-d24d-45f3-a177-0daf7ccbc380&lang=uk-UA

Таким чином, сторони можуть внести зміни до договору про закупівлю саме у випадку зміни ставки податку чи збору, дотримуючись вимог Закону та Податкового кодексу України. Визначення поняття “ставка податку” наведено в статті 25 Податкового кодексу України.

При цьому зміна істотних умов договору про закупівлю у випадках, встановлених частиною четвертою статті 36 Закону, може здійснюватись виключно у разі, якщо договором про закупівлю передбачений відповідний порядок зміни ціни.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2