Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Меню
Консультації
Запит від Військова частина А2070
Тема: Інше
Тема розширена: Щодо розпорядження Кабінету Міністрів України від 24 березня 2021 року №233-р.
Суть питання: Запитання:
1. Чи підпадають військові частини, як структурні підрозділи Збройних Сил України під дію розпорядження № 233-р від 24 березня 2021 року, якщо так, то яким чином військові частини повинні здійсьнювати оплату за надані послуги?
Відповідь на запит 961/2021

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон) визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.

Виходячи зі змісту пункту 1 розпорядження Кабінету Міністрів України від 24.03.2021 № 233-р “Про визначення державного підприємства “Українські спеціальні системи” централізованою закупівельною організацією” (далі – Розпорядження) централізована закупівельна організація державне підприємство “Українські спеціальні системи” (далі – централізована закупівельна організація) проводить тендери та закупівлі за рамковими угодами товарів і послуг (крім поточного ремонту) в інтересах замовників згідно із Законом.

При цьому для замовників згідно з додатком 2 Розпорядження централізована закупівельна організація в обов’язковому порядку проводить тендери та закупівлі за рамковими угодами товарів згідно з додатком 1 Розпорядження за рахунок коштів державного бюджету, крім випадку, коли ці товари замовник закуповує із застосуванням переговорної процедури закупівлі.

Отже, закупівлі централізованою закупівельною організацією в обов’язковому порядку здійснюються саме для замовників, визначених у додатку 2 Розпорядження. 

При цьому інші замовники, які не визначені додатком 2 Розпорядження здійснюють закупівлі самостійно з урахуванням вимог Закону.

Принагідно інформуємо, що зазначена централізована закупівельна організація згідно з Розпорядженням також може проводити тендери та закупівлі за рамковою угодою товарів і послуг в інтересах тих замовників, які мають право самостійно обирати централізовану закупівельну організацію на підставі укладеного з нею договору та за винагороду.

 

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Інше
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2