Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню
Консультації з питань публічних закупівель
Запит від ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ ВИРОБНИЧЕ ПІДПРИЄМСТВО ПОЛІСАН
Тема: Інше
Тема розширена: Завірення документів пропозиції учасника електронним цифровим підписом в умовах карантину
Суть питання: Законом України № 2155-VIII від 5 жовтня 2017 року (далі Закон) встановлено порядок оформлення та використання електронного цифрового підпису (кваліфікований електронний підпис). Зокремо визначено, що кваліфікований електронний підпис має таку саму юридичну силу, як і власноручний підпис, та має презумпцію його відповідності власноручному підпису. Використання електронних довірчих послуг не змінює порядку вчинення правочинів, встановленого законом (ст.17, 18 Закону).
Виходячи із наведеного результати надання кваліфікованих електронних довірчих послуг повинні визнаватися в усіх державних установах та іншими користувачами цих послуг.
Керуючись ст. 581 Господарського кодексу України використання суб’єктом господарювання печатки не є обов’язковим, Наявність або відсутність відбитка печатки суб’єкта господарювання на документі не створює юридичних наслідків.
У відповідності до ст. 25 Закону України «Про публічні закупівлі» № 922-VIII від 25 грудня 2015 року тендерна пропозиція учасника подається в електронному вигляді через електронну систему закупівель шляхом завантаження скан-копій необхідних документів, що вимагаються замовником у тендерній документації.

У зв’язку із поширенням вірусу COVID-19 в України та запровадження масових карантинних заходів, включно із віддаленою роботою та обмеженням будь яких особистих контактів, прошу:
1. Підвердити можливість завантаження документів, наприклад у форматі WORD зі скріпленням всієї пропозиції кваліфікованим електронним підписом (така можливість уніфіковано надається всіма електронними майданчиками) незалежно від вимог тендерної документації щодо надання саме скан копій цих документів із особистим підписом уповноваженої особи?
2. Чи буде така пропозиція вважатись належним чином поданою у розумінні Закону України «Про публічні закупівлі»?
Відповідь на запит 430/2020

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Відповідно до пункту 30 частини першої статті 1 Закону тендерна пропозиція - пропозиція щодо предмета закупівлі або його частини (лота), яку учасник подає замовнику відповідно до вимог тендерної документації.

Виходячи з вимог пункту 29 частини першої статті 1 та статті 22 Закону, тендерна документація розробляється та затверджується замовником і повинна містити перелік складових, визначених частиною другою статті 22 Закону, зокрема інструкцію з підготовки тендерних пропозицій. Водночас замовник у тендерній документації установлює спосіб підтвердження відповідності учасників вимогам згідно із законодавством.

У разі якщо тендерна пропозиція не відповідає умовам тендерної документації замовник має відхилити таку тендерну пропозицію на підставі пункту 4 частини першої статті 30 Закону.

Згідно з пунктом 15 частини першої статті 1 Закону переможець процедури закупівлі - учасник, тендерна пропозиція якого відповідає всім критеріям та умовам, що визначені у тендерній документації, і визнана найбільш економічно вигідною, та якому замовник повідомив про намір укласти договір, або учасник, якому замовник повідомив про намір укласти договір за результатами застосування переговорної процедури закупівлі;

При цьому у відповідності до статті 23 Закону фізична/юридична особа має право не пізніше ніж за 10 днів до закінчення строку подання тендерної пропозиції звернутися через електронну систему закупівель до замовника за роз’ясненнями щодо тендерної документації та/або звернутися до замовника з вимогою щодо усунення порушення під час проведення процедури закупівлі. Усі звернення за роз’ясненнями та звернення щодо усунення порушення автоматично оприлюднюються в електронній системі закупівель без ідентифікації особи, яка звернулася до замовника. Замовник повинен протягом трьох робочих днів з дня їх оприлюднення надати роз’яснення на звернення та оприлюднити його на веб-порталі Уповноваженого органу відповідно до статті 10 цього Закону. 

Замовник має право з власної ініціативи або за результатами звернень внести зміни до тендерної документації. У разі внесення змін до тендерної документації строк для подання тендерних пропозицій продовжується в електронній системі закупівель таким чином, щоб з моменту внесення змін до тендерної документації до закінчення строку подання тендерних пропозицій залишалося не менше ніж сім днів.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Відкриті торги
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2