Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Меню
Консультації
Запит від Великоолександрівська сільська рада Бориспільського району Київської області
Тема: Відкриті торги
Тема розширена: оголошення тендеру на неповну суму робіт, лише згідно виділених коштів у бюджеті
Суть питання: Доброго дня! Допоможіть будь-ласка знайти рішення по реальному кейсу, або порадьте хто допоможе: Великоолександрівська сільська рада Бориспільський район замовила проект капітального ремонту тротуару. Згідно висновку експертизи вартість робіт 2,1 млн. грн. у т.ч. 1 604 373 грн. вартість влаштування тротуару та 500 000 грн. встановлення огорожі бар’єрної оцинкованої.
Депутати сільської ради виділили кошти лише 1 604 373 грн. (формулювання в рішенні наступне: Оголосити тендер поетапно: 1) 1-й етап оголосити тендер без огорожі бар’єрної (погоджено); 2) 2-й етап огорожа бар’єрна оцинкована (після додаткового погодження депутатами в разі виникнення небезпеки для пішоходів).)
Питання на яку суму оголошувати відкриті торги у CЕЗ, якщо кошти виділені частково? Чи можливо оголошувати відкриті торги на частину робіт по капітальному ремонту затвердженого висновком експертизи?
Казначейська служба сказала, що не пропустить договір по результатам відкритих торгів оголошених на 1 604 373 грн.
Відповідь на запит 683/2018

 Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Відповідно до пункту 22 частини першої статті 1 Закону роботи - проектування, будівництво нових, розширення, реконструкція, капітальний ремонт та реставрація існуючих об’єктів і споруд виробничого і невиробничого призначення, роботи з нормування в будівництві, геологорозвідувальні роботи, технічне переоснащення діючих підприємств та супровідні роботам послуги, у тому числі геодезичні роботи, буріння, сейсмічні дослідження, аеро- і супутникова фотозйомка та інші послуги, що включаються до кошторисної вартості робіт, якщо вартість таких послуг не перевищує вартості самих робіт.

Порядок визначення предмета закупівлі затверджено наказом Мінекономрозвитку від 17.03.2016 № 454 (далі –Порядок).

Згідно з Розділом IIІ “Визначення предмета закупівлі робіт” Порядку визначення предмета закупівлі робіт здійснюється замовником згідно з пунктом 22 частини першої статті 1 Закону за об'єктами будівництва та з урахуванням ДСТУ Б.Д.1.1-1:2013 “Правила визначення вартості будівництва”, прийнятих наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 05 липня 2013 року№ 293, а також галузевих будівельних норм ГБН Г.1-218-182:2011 “Ремонт автомобільних доріг загального користування. Види ремонтів та перелік робіт”, затверджених наказом Державної служби автомобільних доріг України від 23 серпня 2011 року № 301, із зазначенням у дужках предмета закупівлі відповідно до показників другої – п'ятої цифр Єдиного закупівельного словника.

Водночас об’єкт будівництва – це будинки, будівлі, споруди будь-якого призначення, їх комплекси або частини, лінійні об’єкти інженерно-транспортної інфраструктури згідно з ДБН А.2.2-3-2014 “Склад та зміст проектної документації на будівництво” (далі - ДБН), затвердженого наказом Мінрегіону України від 04.06.2014 № 163.

При цьому пунктом 3.11 ДСТУ Б.Д.1.1-1:2013 “Правила визначення вартості будівництва”, прийнятих наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 05.07.2013 № 293 визначено, що зведений кошторисний розрахунок вартості об’єкта будівництва – це кошторисний документ, який визначає повну кошторисну вартість об’єкта будівництва або його черги, включаючи кошторисну вартість будівельних робіт, витрати на придбання устаткування, меблів та інвен­тарю, а також інші витрати.

В свою чергу, відповідно до пункту 32 частини першої статті 1 Закону товари - продукція, об’єкти будь-якого виду та призначення, у тому числі сировина, вироби, устаткування, технології, предмети у твердому, рідкому і газоподібному стані, а також послуги, пов’язані з постачанням таких товарів, якщо вартість таких послуг не перевищує вартості самих товарів.

Таким чином, визначення предмета закупівлі здійснюється замовником самостійно.

Водночас повідомляємо, що на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель, за посиланнями http://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?lang=uk-UA&id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&pageNumber=6&fCtx=inName&fSort=date&fSdir=desc, http://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?lang=uk-UA&id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&pageNumber=8&fCtx=inName&fSort=date&fSdir=desc розміщено листи від 25.11.2016 № 3302-01/38216-06 “Щодо закупівлі робіт”, від 14.09.2018 № 3302-06/29640-06 “Щодо планування закупівель”.

Разом з тим, інформація щодо закупівлі окремо робіт та товарів міститься у запиті 832/2017 від 18.08.2017 за посиланням http://www.me.gov.ua/InfoRez/Details?id=051e9fe0-1b0c-4660-89a6-37f370e6141a&lang=uk-UA 

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Предмет закупівлі
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2