Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню
Консультації з питань публічних закупівель
Запит від Державне підприєство "Морський торговельний порт "Чорноморськ"
Тема: Оприлюднення інформації про закупівлю
Тема розширена: Оприлюднення інформації про укладання договору про відшкодування витрат з використання електричної енергії
Суть питання: Доброго дня! Просимо надати роз’яснення з наступних питань.
Відповідно до Закону України «Про морські порти України», на виконання розпорядження Кабміну України від 04.03.2013р № 133-р, наказом Мінінфраструктури України від 19.03.2013р № 163, було реорганізовано державні підприємства морського транспорту та утворено Державне підприємство «Адміністрація морських портів України» (далі – ДП АМПУ).
Згідно із додатком 1 до Наказу, до переліку державних підприємств морського транспорту, що підлягали реорганізації, входило і наше підприємство ДП «МТП «Чорноморськ». Відтак на території порту Чорноморськ утворено два суб’єкти господарювання – ДП «МТП «Чорноморськ» та Чорноморська філія ДП «АМПУ».
Відповідно до вимог вищезазначених нормативних актів був складений та підписаний членами комісії з реорганізації Акт приймання-передачі майна, майнових прав та зобов’язань, який затверджений Міністерством інфраструктури України, Відповідно до цього Акту до філії державного підприємства «Адміністрація морських портів України» відійшли магістральні мережі водопостачання та водовідведення, прилади обліку електроенергії, мережі трансформаторні підстанції та відгалуження від них магістральні мережі електропостачання, єдине джерело вироблення теплової енергії - центральна котельня. Всі ці об’єкти зараз перебувають на балансі Чорноморської філії ДП «АМПУ».
Відповідно до частини 3 статті 18 Закону України «Про морські порти», власники та/або користувачі технологічно пов'язаних об'єктів портової інфраструктури зобов'язані укладати між собою договори, що визначають взаємні права і обов'язки щодо організації та забезпечення безперервності технологічного процесу надання відповідних послуг у морському порту і встановлюють єдиний порядок експлуатації відповідної інфраструктури морського порту.
Державне підприємство щорічно проводить закупівлю послуг з відшкодування витрат з використання електричної енергії, водопостачання, водовідведення та теплопостачання з іншим державним підприємством на загальну суму до 80 000 000,00 – 100 000 000,00 грн. з ПДВ на підставі п.п.5 п.13 Особливостей: роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання у зв’язку з відсутністю конкуренції з технічних причин, яка повинна бути документально підтверджена замовником. Оскільки в ДП «МТП «Чорноморськ відсутня технічна можливість відокремлення від мереж Чорноморської філії ДП «АМПУ» якими постачаються комунальні послуги, та укладати договори закупівлі цих послуг з постачальниками, укладаються договори з Чорноморською філією ДП «АМПУ» на відшкодування витрат на їх постачання.
Об’єкти на які постачаються ці комунальні послуги не орендуються, а знаходяться на балансі замовника.
Чи потрібно публікувати звіти про такі договори про закупівлю без використання електронної системи закупівель зважаючи на суми відшкодувань?
І чи є це відшкодуванням витрат або закупівлею послуг в розумінні Закону України «Про публічні закупівлі»?
Відповідь на запит 422/2023
Шановний користувачу, повідомляємо, що відповідь на питання міститься у запиті №152/2022, розміщеному на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу за посиланням: 
https://me.gov.ua/InfoRez/Details?id=0ab25320-14c0-467f-9661-c39de3be9ee8&lang=uk-UA
Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Сфера застосування Закону
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2