Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню
Консультації з питань публічних закупівель
Запит від Київська обласна рада
Тема: Інше
Тема розширена: Положення про Уповноважену особу в ОМС
Суть питання: Доброго дня!Просимо надати пояснення щодо Положення про Уповноважену особу (далі- УО) в ОМС. Штатний розпис організації містить відділ договірної роботи та публічних закупівель (4 особи але посади фахівця з публічних закупівель не має і не має потреби вводити окрему посаду, тому прийнято рішення визначити УО -начальника договірної роботи і публічних закупівель, при цьому Положення про відділ не передбачає функції УО).
Питання : Як правильно прописати в Положенні та в Розпоряджені про визначення УО спосіб № 1 (п.1.ч.1. ст.11 ЗУ) а саме визначення УО з працівників замовника щоб уникнути корупційних ризиків?
Варіант № 1 : Прописати в Положені та в Розпоряджені про визначення УО, що УО визначається замовником , шляхом покладання на працівника із штатної чисельності функцій УО і все крапка!? Тобто не прописувати в Положені, що це додаткова робота з відповідною доплатою як це прописано в ЗУ, для подальшого уникнення корупційних ризиків.
Варіант № 2 :в Положенні про УО (для ОМС)все ж таки прописати чітко спосіб визначення УО як передбачено п.1. ч.1. ст. 11 ЗУ( тобто СПОСІБ визначення УО - визначається замовником , шляхом покладання на працівника із штатної чисельності функцій УО як додаткової роботи з відповідною доплатою згідно законодавства, при цьому в самому Розпоряджені Замовника про визначення УО зазначити що функції УО покладаються із числа працівників замовника (зазначити посаду та П.І.Б.) і не встановлювати таку доплату а також не зазначати що це додаткова робота з відповідною доплато. Також не проводити таку доплату за цю роботу та додаткове навантаження щоб уникнути корупційних ризиків.
Питання № 2 : Чи може Замовник ОМС проводити преміювання такого працівника (який виконує функції УО) за таке додаткове навантаження, тобто не доплата а премія при цьому таку премію передбачити Положенням і на підставі окремого розпорядження Замовника про надання такої премії?
Відповідь на запит 1490/2020

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (в редакції Закону № 114-IX від 19.09.2019) визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.

Водночас на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель за посиланням https://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&lang=uk-UA&fNum=24218 розміщено лист від 10.04.2020 № 3304-04/24218-06 “Щодо організації закупівельної діяльності замовника”, який містить інформацію про Положення про уповноважену особу та способи призначення уповноваженої особи.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2