Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Меню
Консультації
Запит від ФОП Філатов Дмитро Владиславович
Тема: Зміна істотних умов договору
Тема розширена: Відсутність обгрунтування підняття ціни в межах 10 відсотків
Суть питання: Згідно п.2 ч.4 ст.36 Закону України "Про публічні закупівлі" зміна ціни за одиницю товару не більше ніж на 10 відсотків здійснюється у разі коливання ціни такого товару на ринку, за умови, що зазначена зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі. Запорукою законного внесення замовником торгів змін до умов договору про закупівлю є сам факт настання зазначеної події на товарному ринку (коливання ціни в межах 10 відсотків), належне документальне підтвердження такого факту на внутрішньому ринку з прив’язуванням до конкретного органу, організації чи іншого джерела цінової інформації. Чи є правомірним укладання додаткової угоди про підвищення ціни товару без обгрунтування, як що ні, то яку відповідальність несе Замовник або Постачальник?
Відповідь на запит 347/2019

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

На Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель, за посиланнями http://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&lang=uk-UA&fNum=3302-06%2F34307-06 розміщено лист від 27.10.2017                      № 3302-06/34307-06 “Щодо зміни істотних умов договору про закупівлю”.                 

Разом з тим, ураховуючи частину другу статті 19 Конституції України, та відповідно до норм Закону, Положення про Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 № 459, до компетенції Мінекономрозвитку не належить визначення правомірності дій  дій суб’єктів сфери публічних закупівель в конкретних випадках.

При цьому питання щодо відповідальності осіб висвітлено у відповіді на запит № 183/2018 за посиланням http://www.me.gov.ua/InfoRez/Details?id=dfdd850c-caa5-4432-886f-d38560e06ad7&lang=uk-UA

 

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Зміна істотних умов
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2