Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню
Консультації з питань публічних закупівель
Запит від ТОВ "ІСПОЛІН ПЛЮС"
Тема: Переговорна процедура закупівлі
Тема розширена: Щодо внесення копій документів в електрону систему.
Суть питання: Відповідно до вимог вказаних в Оголошення про проведення відбору Учасників для проведення переговорної процедури закупівлі для потреб оборони (надалі Оголошення), Замовником передбачено необхідність подання одиниці товару (зразку) Замовнику.
Разом зі зразком Виконавець надає документи згідно переліку вказаному Оголошенні.
Також в Оголошенні встановлено, що Виконавець на підтвердження відповідності пропонованого товару технічним та якісним характеристикам предмета закупівлі Учасник відбору самостійно завантажує в електронну систему закупівель скановані копії з оригіналу документів у кольоровому вигляді згідно переліку. У даному переліку відсутні документи які подаються разом з одиницею товару (зразку) Замовнику.
Прошу повідомити чи є невнесення в електрону систему копії докуметів які подаються разом з одиницею товару (зразку) порушення вимог Закону України «Про публічні закупівлі»
Відповідь на запит 1495/2020

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони” (далі – Закон) визначає особливості здійснення процедур закупівлі товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони в особливий період, у період проведення операції об'єднаних сил, антитерористичної операції, у період введення воєнного чи надзвичайного стану.

Сфера застосування Закону визначена статтею 2 Закону. При цьому відповідно до частини другої статті 2 Закону закупівля товарів, робіт і послуг замовниками, зазначеними у частині першій цієї статті, здійснюється відповідно до Закону України “Про публічні закупівлі” з урахуванням особливостей, встановлених цим Законом.

У свою чергу, виходячи зі змісту частини першої статті 3 Закону прийняття замовником рішення про застосування переговорної процедури закупівлі передбачає здійснення відбору учасників через електронну систему закупівель у порядку, визначеному Законом.

Так, відповідно до пункту 1 частини першої статті 1 Закону відбір учасників для проведення переговорної процедури закупівлі (далі – відбір) – процес визначення учасника переговорів шляхом проведення електронного аукціону.

Для проведення відбору учасників замовник оприлюднює оголошення про проведення відбору через авторизовані електронні майданчики на веб-порталі Уповноваженого органу (частина третя статті 3 Закону).

При цьому відповідно до пункту 3 частини четвертої статті 3 Закону в оголошенні про проведення відбору обов’язково зазначаються технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі з урахуванням вимог пункту 3 частини другої статті 22 Закону України “Про публічні закупівлі”.

У свою чергу, виходячи зі змісту абзацу другого частини шостої статті 3 Закону, учасником відбору подаються документи на підтвердження технічних, якісних та кількісних характеристик предмета закупівлі.

Крім того, виходячи зі змісту частини чотирнадцятої статті 3 Закону проведення відбору учасників може потребувати від учасників надання одиниці товару на перевірку відповідності зразку-еталону, якщо подання одиниці товару вимагалося в оголошенні про проведення відбору.

Таким чином, учасник відбору подає документи на підтвердження технічних, якісних та кількісних характеристик предмета закупівлі, а також надає одиницю товару на перевірку відповідності зразку-еталону, відповідно до вимог встановлених замовником в оголошенні про проведення відбору.

Поряд з цим відповідно до абзацу другого частини одинадцятої статті 3 Закону учасник має право не пізніше ніж за три робочі дні до закінчення строку подання цінових пропозицій звернутися через електронну систему закупівель до замовника за роз’ясненнями, зокрема щодо технічних, якісних та кількісних характеристик предмета закупівлі.

З огляду на викладене, з питання подання учасником документів на підтвердження технічних, якісних та кількісних характеристик предмета закупівлі, а також надання учасником одиниці товару на перевірку відповідності затвердженого замовником зразку-еталону слід звертатися безпосередньо до замовника.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Переговорна процедура закупівлі
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2