Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню
Консультації з питань публічних закупівель
Запит від Фізична особа Войда Олександр Геннадійович
Тема: Виконання договору
Тема розширена: Зміна ціни та обладнання в енергосервісному контракті
Суть питання: Інвестор підписав з замовником енергосервісному договір.
В яких випадках можлива зміна обладнання на інше, можливо з іншими параметрами?
Якщо виробник закладеного в проект обладнання підвищив ціну, це є приводом для заміни обладнання на інше? Чи допустиме та чим обмежене підвищення ціни обладнання?
Хто відповідальний за перевірку поставленого обладнання згідно контракту, що воно відповідає мінімальним технічним вимогам? Якщо можлива зміна обладнання, то хто відповідальний за коректний підбір нового обладнання, яке також повинно відповідати мінімальним вимогам?
Відповідь на запит 143/2022

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон) визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.

Відповідно до частини восьмої статті 3 Закону особливості здійснення процедур закупівлі, визначених  Законом, встановлюються окремими законами для таких товарів, робіт і послуг, зокрема послуг енергосервісу.

Так,  правові та економічні засади здійснення енергосервісу для підвищення енергетичної ефективності об’єктів державної та комунальної власності визначає Закон України від 09.04.2015 № 327-VIII “Про запровадження нових інвестиційних можливостей, гарантування прав та законних інтересів суб’єктів підприємницької діяльності для проведення масштабної енергомодернізації”.

Разом з тим відповідно до Положення Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України (далі - Держенергоефективність), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.11.2014 № 676, Держенергоефективність є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра енергетики та захисту довкілля і який реалізує державну політику у сфері ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів, енергозбереження, відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива.

Тому, з питань, порушених у запиті пропонуємо звернутися до Держенергоефективності.

 

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Спрощені закупівлі
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2