Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Меню
Консультації
Запит від Районне комунальне підприємство "Відрадне"
Тема: Відкриті торги
Тема розширена: Відповідність тендерної пропозиції умовам документації
Суть питання: Доброго дня! Тендерною документацією була встановлена чітка форма тендерної пропозиції, яка містила табличну частину щодо кількості, ціни та вартості предмету закупівлі та текстові частину, якою учасник підтверджував строк дії тендерної пропозиції, згоду з усіма вимогами і умовами тендерної документації, проектом договору, тощо. Переможцем торгів у складі пропозиції надано тендерну пропозицію за формою, яка містить лише табличну інформацію щодо кількості, ціни та загальної вартості предмету закупівлі. Іншу текстову частину форми тендерної пропозиції учасник не зазначив та виключив її зі складу форми тендерної пропозиції, окремим листом чи довідкою строк дії своєї тендерної пропозиції та іншу інформацію також не зазначив. Всі інші вимоги крім форми тендерної пропозиції учасником дотримано. Як правильніше вчинити: визнати учасника переможцем враховуючи принцип максимальної економії та ефективності закупівель, чи потрібно відхиляти пропозицію цього учасника як таку що не відповідає тендерній документації? Заздалегідь вдячний за відповідь!
Відповідь на запит 12/2019

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Враховуючи вимоги пункту 29 частини першої статті 1 Закону, тендерна документація розробляється та затверджується замовником і повинна містити перелік складових, визначених частиною другою статті 22 Закону зокрема інструкцію з підготовки тендерних пропозицій.

Водночас тендерна пропозиція – пропозиція щодо предмета закупівлі або його частини (лота), яку учасник подає замовнику відповідно до вимог тендерної документації (пункт 30 частини першої статті 1 Закону).

Перелік підстав відхилення тендерних пропозицій учасників визначений статтею 30 Закону та є вичерпним. Відповідно до пункту 4 частини першої статті 30 Закону замовник відхиляє тендерну пропозицію в разі якщо тендерна пропозиція не відповідає умовам тендерної документації.

У свою чергу, виходячи зі змісту статей 11 і 38 Закону та Примірного положення про тендерний комітет або уповноважену особу (осіб), затвердженого наказом Мінекономрозвитку України від 30.03.2016 № 557, прийняття рішень здійснює тендерний комітет, члени якого несуть відповідальність за порушення вимог  згідно із законами.

Поряд з цим згідно з частиною третьою статті 11 Закону тендерний комітет або уповноважена особа замовника забезпечує рівні умови для всіх учасників, об'єктивний та чесний вибір переможця.

З огляду на викладене, рішення про відхилення тендерної пропозиції приймається замовником самостійно за наявності підстав, встановлених у статті 30 Закону.

При цьому до компетенції Мінекономрозвитку не належить визначення правомірності дій суб"єктів у конкретних випадках.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Розгляд тендерних пропозицій
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2